Folyamatosan zajlik a felkészülés a hazai pénzforgalom elmúlt 15 évének legjelentősebb fejlesztésére, a napközbeni átutalás július 1-i bevezetésére. A rendszert jelenleg az éles üzemnek megfelelő forgalommal tesztelik. A Magyar Nemzeti Bank honlapján mától elérhető a Gyakran Ismételt Kérdések és Válaszok (GYIK) jelentősen bővített gyűjteménye, amelynek célja, hogy széleskörű tájékoztatást nyújtson a pénzforgalmi szolgáltatók ügyfelei számára az átállással kapcsolatban - közölte az MNB.
A hazai pénzforgalom elmúlt 15 évének legjelentősebb fejlesztése 2010 júliusában indult azzal a céllal, hogy a hazai pénzforgalmi szolgáltatók 2012. július 1-től képesek legyenek az elektronikusan benyújtott átutalásokat a jelenlegi egy munkanap helyett legfeljebb négy órán belül eljuttatni a címzettekhez. Az elmúlt közel két évben az érintett szereplők (GIRO Zrt., hitelintézetek, MNB) folyamatosan fejlesztették a rendszereket annak érdekében, hogy az ügyfelek hibamentesen működő, magas színvonalú szolgáltatást kapjanak.
A GIRO Zrt. és a bankok felkészülése folyamatos. Jelenleg már nemcsak az éles üzemnek megfelelő ellenőrzés zajlik, de sor került teljesítménytesztekre (amely során napi csúcsforgalommal tesztelik a rendszert), illetve az üzletmenet folytonossági folyamatok egy részének modellezésére is. Az eddigi eredmények azt mutatják, hogy július 1-től zökkenőmentes lesz az átállás a napközbeni átutalás rendszerére.
E korszerűbb rendszer jelentős előnyöket biztosít majd a lakosság és a vállalatok számára egyaránt. Elegendő az esedékesség napján utalni, mely adott összeget ugyanazon a napon belül további fizetésekre is fel lehet majd használni. Ezen kívül az ügyfelek egy átutaláshoz kapcsolódóan az jelenleginél több adatot tudnak közölni és fogadni, amely főleg a vállalatoknak kedvező.
A jegybank honlapján mától elérhető a napközbeni átutalással kapcsolatos Gyakran Ismételt Kérdések és Válaszok (GYIK) jelentősen bővített gyűjteménye, amelynek célja, hogy széleskörű tájékoztatást nyújtson a pénzforgalmi szolgáltatók ügyfelei számára az átállással kapcsolatban. A GYIK-ot a projektben résztvevő intézmények is közzéteszik.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


