Pénzcentrum • 2012. március 28. 12:34
Az ING Nyugdíjpénztár igazgatótanácsa 0 forintos magán-nyugdíjpénztári minimum tagdíjról döntött. Az elmúlt hetekben több pénztár is jelezte, hogy végelszámolással megszűnik, így tagjai döntés előtt állnak, pénztári vagyonukat egy másik pénztárba irányíthatják, vagy visszatérhetnek az állami rendszerbe. Az ING Nyugdíjpénztár felkészült a pénztárrendszerben maradni szándékozó tagok fogadására.
Az ING Nyugdíjpénztár igazgatótanácsa 0 forintos magán-nyugdíjpénztári minimum tagdíjról döntött. Így a magánpénztár jelenlegi és leendő tagjaira a jövő évre javasolt 4000 forintos adomány mellett, nem hárul egyéb fizetési teher pénztári tagságuk fenntartása érdekében. A pénztár ugyanakkor havi 4-8000 forint tagdíj befizetését javasolja tagjainak a magán-nyugdíjpénztári vagyon érdemi gyarapítása érdekében - hiszen a tagok által befizetett tagdíj 99,1 százaléka az egyéni számlákat növeli.
Az elmúlt hetekben több pénztár is jelezte, hogy végelszámolással megszűnik, jelenlegi tagjai így afelől dönthetnek, hogy pénztári vagyonukat mely pénztárba irányítsák át átlépésükkel, vagy visszatérnek-e az állami rendszerbe. Az ING ügyfélszolgálatán az elmúlt hetekben tapasztalható fokozott érdeklődés az utóbbi napokban még inkább megugrott: nagyon sokan az ING magán-nyugdíjpénztárába való átlépési szándékukat jelzik. Az ING felkészült a pénztárrendszerben maradni szándékozó tagok fogadására, az átlépésekhez szükséges nyomtatványokat elérhetővé tette honlapján, a pénztárrendszerben maradni szándékozó tagok nyilatkozatukkal megerősíthetik e döntésüket. A tagok számára racionális döntés a pénztárban maradás, hiszen így megmarad egyéni magán-nyugdíjpénztári számlájukon felhalmozott megtakarításuk, amely hozamokkal és további egyéni befizetésekkel is gyarapodhat, ugyanakkor a TB-nyugdíjra is jogosultságot szereznek.
Az ING Nyugdíjpénztár továbbra is elkötelezett a magyar magán-nyugdíjpénztári rendszer mellett, és amennyiben kellő számú, a fenti befizetést vállaló tag marad a pénztárban, az ING a jelenlegi szabályozási feltételek mellett is a magán-nyugdíjpénztári rendszer fennmaradásán és további sikeres működtetésén fog dolgozni. Hiszünk abban, hogy szükség van olyan intézményre, mely biztosítja a tudatos nyugdíj-előtakarékosság lehetőségét, s várakozásaink szerint a jelenlegi tagok túlnyomó része is fenntartja pénztártagságát.