A Biggeorge's NV Alapkezelő főként intézményi befektetőknek szánt projektfejlesztő ingatlanlapja, a Biggeorge's-NV 4. ingatlanalap 2008. március végére 10 milliárd forint fölé növelte vagyonát. Az intézményi befektetők mellett magánszemélyek is vásároltak a befektetési jegyekből. Az alapkezelő tervei szerint az intézményi befektetői kör további bővülésével 2008. júniusára az alap vagyona elérheti a 15 milliárd forintot. A telekfejlesztésekre koncentráló befektetési stratégia jelen piaci körülmények közepette vonzónak bizonyult a befektetők számára.
A 2007. decemberében 5 milliárd forintos vagyonnal elindult Biggeorge's-NV 4. Ingatlanalap befektetési jegyeiből újabb 5 milliárd forintot jegyeztek le a zömében intézményi befektetők az eltelt három hónap alatt. Így az alap nettó eszközértéke 2008. márciusára 10 milliárd forint fölé növekedett. "A jelenlegi piaci környezetben, amikor jövedelemtermelő ingatlanok vásárlásával egyre kevésbé érhető el kiemelkedő hozam, a megfontolt kockázatvállalásra és aktív értéknövelésre alapozó befektetési stratégia vonzónak bizonyult a befektetők számára. Fejlesztési telkek vásárlásával és azokon átgondolt projektek előkészítésével a mai piaci környezetben is jelentős hozam érhető el. A Biggeorge's-NV Alapkezelő, illetve a tulajdonosi kör szakmai háttere, valamint a befektetési stratégia átgondoltsága befektetőink számára kellő biztosítékot jelentett az eredményes működésre és hitelessé tette a küszöbhozam - mely jelenleg 10,5% - elérésének valós lehetőségét." emelte ki Csoma András, a Biggeorge's-NV Alapkezelő vezérigazgatója.
A Biggeorge's-NV 4. Ingatlanalap a magyar piacon egyedülálló módon telekfejlesztésekre specializálódott - fejlesztési területeket vásárol, s ezeken ingatlanfejlesztési projekteket készít elő. Az alapkezelő a fejlesztésre alkalmas telket, a kivitelezés megkezdését megelőzően a legtöbb esetben értékesíti. A megszerzett ingatlanok felértékelődésének alapja a végfelhasználói igényekhez illeszkedő építési projekt kialakítása, a piaci szempontokat és a gazdaságosságot egyaránt figyelembe vevő tervezés, a különböző engedélyek megszerzése és a kivitelezés gondos előkészítése. A Biggeorge's-NV cégcsoport által követett minőségi ingatlanfejlesztési filozófia az Alapkezelő várakozásai szerint kiemelkedő hozam elérését teszi majd lehetővé, hosszabb távon pedig az ingatlanforgalmazó alapok hozamát érdemben meghaladó teljesítményt lesz képes felmutatni.
2008. március végén az alap ingatlan feltöltöttsége már meghaladta a 40 százalékot, áprilisban pedig várhatóan az 50 százalékos arányt is átlépi majd, mely nagyban köszönhető annak, hogy az alap indulását komoly előkészítés előzte meg. Az alapkezelő tervei szerint a portfólión belül hosszabb távon az iroda, illetve kereskedelmi projektek dominálnak majd, azonban jelenleg is található lakó fejlesztésre alkalmas terület a befektetések között. A minimális célként megjelölt 75-80 százalék körüli feltöltöttségi arányt a vagyon növekedésével párhuzamosan az Alapkezelő minél előbb, lehetőleg 2008. őszéig el kívánja érni. Az Alapkezelő jelenleg is számos befektetési célpontot is vizsgál, ezzel párhuzamosan pedig megkezdte a már portfólióba került projektek fejlesztési koncepciójának előkészítését.
Az alapkezelő tervei szerint 2008. júniusára az alap vagyona elérheti az alapkezelő által már optimálisnak tekintett méretet, azaz a 15 milliárd forintot. "Az alap jelenlegi mérete már biztosítja a hatékony tevékenységhez szükséges kereteket, az optimális méret elérését követően pedig nem szeretnénk tovább ösztönözni az alap méretének növekedését, ezért az alap méretét hatályos szabályzatunkban 20 milliárd forintban maximalizáltuk. A hazai piacon eddig egyedülálló módon sikerült legalább három éves időtávra intézményi forrásokat bevonnunk, befektetőink bizalmát pedig szeretnénk azzal meghálálni, hogy az alap ingatlankitettségét folyamatosan magas szinten tartjuk, biztosítva ezzel az elvárt teljesítményt is" jelentette ki Csoma András vezérigazgató.

Kiderült, százmilliárdos orosz vagyont fagyasztottak be Magyarországon: van egy csavar a történetben
Több százmilliárd forint értékű orosz vagyont fagyasztott be Magyarország.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
A SPAR Magyarország a kiemelkedő minőség elkötelezettje (x)
A SPAR Magyarország 6 terméke már viseli a KMÉ-védjegyet, amely a minőség és a fogyasztói bizalom garanciája az élelmiszerpiacon.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


