31 °C Budapest

Utoléri a válság a műtárgypiacot?

Pénzcentrum
2008. február 11. 09:00

Nem mutatott határozott trendet a világ két vezető aukciósházának idei első nagyhete: nem jöttek be azok várakozásai, akik szerint a hitelválság elsöpri majd a műtárgypiacot is, azoknak sem lett azonban igazuk, akik arra fogadtak, hogy ez a szegmens semmit nem érez majd a piaci nehézségekből - írja a Napi.

A Sotheby's csaknem 117 millió font bevételt ért el jutalékkal együtt a február 5-i londoni impresszionista és modern árverésén, mely rekordnak számít a ház ilyen árverései történetében, ráadásul a 112 millió fontra rúgó összesített felső becsértéket is sikerült meghaladni, miközben a 76 tétel 88%-át eladták.

Egy nappal korábban a Christie's hasonló aukcióján csak a 131 tétel 76%-a talált vevőre, az összesített eladások értéke pedig 105 millió font fölött alakult.

A vevőkört illetően érdekes, hogy szinte teljesen eltűntek az amerikai vásárlók, túlnyomórészt európaiak, ezen belül is oroszok vásároltak.

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2025. július 5. 08:00
Mi egy parkolóhely értéke? És a lakhelyé? Lehet érzelemmentesen dönteni? Ki mellé áll a közgazdaságt...
Kasza Elliott-tal  |  2025. július 4. 19:13
Pár darab AT&T-adtam el, mert kellett egy kis pénz, és kaptam pár osztalékot is, más említésre méltó...
MEDIA1  |  2025. július 4. 17:13
Egyszerre nyolc ismert tévécsatorna, köztük több MTV-zenei adó, valamint a magyar nézőknek szánt Com...
ChikansPlanet  |  2025. július 4. 12:58
Az elektronikai hulladék világszerte az egyik leggyorsabban növekvő hulladéktípus. 2022-ben 62 milli...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. július 5. szombat
Emese, Sarolta
27. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?