Erdei gomba feldolgozásáról, csomagolásáról, raktározásáról és szállításáról kiállított fiktív számlák segítségével próbált meg egy adózó jogosulatlanul csaknem 50 millió forintot visszaigényelni - közölte az APEH.
Az APEH Közép-magyarországi Regionális Igazgatóságának munkatársai általános forgalmi adó ellenőrzést végeztek a számlakibocsátó cégnél, és a helyszíni szemlén derült ki, hogy nyoma sincs a speciális munkák elvégzésére alkalmas feldolgozó üzemnek, sőt dolgozók sincsenek. Mivel a gombafeldolgozás élelmiszer-előállításnak minősül, ezért engedély szükséges hozzá. A vállalkozás ezzel sem rendelkezett. Ráadásul az állítólagos alvállalkozók is elérhetetlennek bizonyultak és ez megerősítette az ellenőrök tapasztalatait, miszerint fiktív üzletről van szó.
Mindezek alapján csaknem 100 millió forintnyi adókülönbözetet és mintegy 50 millió forint jogosulatlan visszaigénylést állapítottak meg a revizorok, akik bűntető eljárást is kezdeményeztek az ügyben.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hagyományos péksütemények kiváló minőségben, generációkon át (x)
Az Aranycipó Kft. vajas fonott kalácsa elnyerte a KMÉ-védjegyet, amely a kiváló minőség és a hagyományos péksütemények iránti elköteleződést tanúsítja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


