Hetek óta aktívan foglalkozik a média a 99 éves kiskereskedelmi óriás, a Woolworth's vergődésével, mely történet tegnap új fordulatot vett.
Mint ismeretes, a brit cég felszámolási eljárás alatt áll, melyet a Deloitte vezet. A tanácsadó cég állítólag 20 millió fontot kaszálhat, ha sikerül a Woolworth's hitelezőinek 385 millió fontot visszafizetni.
A Deloitte mindent meg is tesz ennek érdekében, óriási leárazással gyakorlatilag a teljes készletet kiárusítja, majd nem titkolt szándéka szerint december végével be is zárja az üzleteket. A cég 25 000 alkalmazottja brit lapértesülések szerint tegnap kapta kézhez az elbocsátásról szóló értesítőt.
A Deloitte elvileg vevőt keresne a cégre, gyakorlatilag azonban elismerték, hogy minden valószínűség szerint csak magát a márkát tudják majd értékesíteni. A cég legnagyobb elosztó központjaiban 600 alkalmazottal már korábban közölték, hogy december 27-e után nincs rájuk szükség, mostanra pedig mindenki szembesülhetett ezzel a ténnyel.
Ami még durvábbá teszi a helyzetet az nem más, minthogy a kiárusítást tartó üzletek napi szinten zárhatnak be, amint kifogy a készletük, és ezzel a lendülettel az ott dolgozó személyzet is pakolhat. Tehát gyakorlatilag addig van munkájuk, amíg az akciókra vadászó vásárlók szét nem hordják a boltot.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


