Az Accor Services felmérése szerint, amíg 2006-ban még csak a válaszadó cégek 26 %-a nyilatkozta azt, hogy valamilyen adómentes juttatást nyújt az alkalmazottainak cafetéria rendszer keretében, addig idén már a vállalkozások 58 %-a adott pozitív választ - írja a Napi Gazdaság.
A két évvel ezelőtti adatokhoz képest a juttatások átlagos mértéke is emelkedett, kétszeresére nőtt a havi 20-30 ezer forintos keretet biztosító cégek aránya. A munkavállalók átlagosan havi 15 ezer forintnyi juttatásban részesülnek, elsősorban a középvállalkozások körében népszerű a béren kívüli juttatások rendszere.
A népszerűségi lista élén az étkezési utalvány áll, de a számok alapján a melegétel-utalvány rövidesen átveheti a vezetést. Közkedvelt még az ajándékutalvány és az üdülési csekk is, de a gyermekkel rendelkező alkalmazottak iskolakezdési és utazási támogatást is igényelhetnek.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


