Előfordulhat veled is, hogy ellopják, vagy elhagyod valahol a bankkártyád. Ilyenkor először kétségbeesünk, de ezután mi a teendő?
Az első, és legfontosabb dolog a kártya letiltása. Ezt meg lehet tenni telefonon és személyesen is. Azonban ez a legtöbb esetben költségekkel jár, amely bankonként és kártyatípusonként természetesen változó. Kilenc bank költségeit hasonlítottuk össze, ezek: Budapest Bank, CIB, Erste Bank, HVB, K&H, MKB, OTP Bank, illetve Raiffeisen Bank.
Előzetesen azt várnánk, hogy a hitelkártyák letiltása kevesebb költséggel jár, hiszen, ha hitelkártyáról van szó, akkor a bank pénzét használjuk, illetve szerencsétlen esetben veszítjük el a hitelkeretig, míg a betéti kártya esetén "csak" a számlánkra elhelyezett pénzt bukjuk el. Azonban meglepő módon legtöbb bank esetében az eltérés nulla. A dombornyomású kártyák esetében ugyanakkorák a letiltás költségei mindkét típusnál.
Az elektronikus kártyák tekintetében sem tapasztalható eltérés a két kártyatípus letiltási díjai között.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A táblázatokat szemlélve észrevehető, hogy a letiltási díjban is van különbség a dombornyomott és az elektronikus kártyák között. Ez valószínűleg annak köszönhető, hogy a dombornyomású kártyák előállítási költsége magasabb, illetve ezen kártyákat általában a prémium szolgáltatásokat igénybevevő ügyfeleknek ajánlják, valamint ezekkel a kártyákkal akár interneten keresztül is fizethetünk. A letiltási díj terén nincs kiemelkedő különbség a Standard, Classic, illetve a Gold kártyák között, valószínűleg a szolgáltatásbeli különbségeket más díjak téren érvényesítik.
Nem járunk jól, ha külföldön veszítjük el a kártyánkat. Ekkor a letiltás még hamar elintézhető, ugyanis a legtöbb bank ügyfélszolgálata külföldről is elérhető, illetve a bankok honlapján is megtalálhatóak a külföldről is tárcsázható telefonszámok. De igencsak szorult helyzetbe kerülhetünk, ha nincs a kártyánkon kívül készpénz nálunk. Ugyanis a kártyapótlás majdnem minden sztenderd kártya esetében csak itthon, személyesen intézhető el. A prémium kártyák - s némely klasszikus kártya - külföldi pótlása általában borsos költségvonzattal jár. Az ideiglenes külföldi sürgősségi pótlás díja 10 - 15 000 forinttól akár 45 000 forintig is terjedhet, s a külföldi sürgősségi készpénzfelvételért is átlagosan 20 - 30 000 forintos díjakat kell fizetnünk, a banki kondíciós listák adatai alapján. Tehát mindenképpen vigyünk magunkkal külföldi utunkra tartalék készpénzt, felkészülve a kellemetlen eshetőségekre is.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.