Egyeztet Nagy Márton a kommunikációs cégekkel, az árkorlátozás a cél, meglátjuk mi sül ki belőle.

Az USA-ban már elég elterjedt, hogy juhok legeltetésével karbantartani a napelemparkok területét. Most kísérleti projektként ez Magyarországon is elindult: az EON a Kaposvár melletti Toponáron egy kisebb napelemes parkban összesen tíz bérbirkát kezdett legeltetni - írja a G7. A vállalat szerint egy évben néhány százezer forintot, vagyis az eddigi költségek 30 százalékát takarítja meg a birkák kölcsönzésével.
Az EON bérelt birkákat legeltet a napelemparkjában, ezzel néhány százezer forintot tud spórolni egy kisebb területen. A lap számításai szerint nagyobb napelemparkoknál jóval nagyobb összegeket lehetne megspórolni. A juhok alkalmazása ilyen területeken nem újkeletű, az Egyesült Államokban hatezer hektár napelemes területet tartanak karban birkákkal, Európában pedig leginkább az Egyesült Királyságban és Franciaországban próbálkoznak a megoldással.
Az üzleti lehetőségek azonban meglehetősen lokális és egyedi adottságok függvényei. A toponári esetben csak egy közeli, 150 egyedes állományból helyeznek ki tíz birkát a napelemparkba, de télre vissza kell vinni az állatokat, és nekik is biztosítani kell az ellátást, vagyis a tenyésztő szempontjából óriási változást nem tartogat a kísérlet - írják. Az amerikai példák szerint, ha a napelemesek kellően nagy területi igényekkel állnak elő, akkor a gazdák erre rá is mozdulhatnak, vagyis olyan állománynövelésbe kezdhetnek, amelyet egyébként nem terveztek.
Nem lenne egyszerűbb a robotfűnyíró? Ez beruházásigényes (vagy lízingdíjas) megoldás, de a gépeket nem kell ide-oda szállítani, és még ki sem kell járni hozzájuk, mint a birkákhoz. A működéshez szükséges áramot is helyben megtermelnék. Az EON erre azt mondja, hogy Toponáron a terepviszonyok, illetve a területen található csapadékelvezető árok a robotfűnyíró telepítését nem teszik lehetővé, így ezt a megoldást egyelőre nem is vizsgálták - írták.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Húsvét előtti kuponnapok a SPAR üzletekben! (x)
Eljött a húsvéti készülődés ideje, vedd Te is az irányt a legközelebbi SPAR vagy INTERSPAR áruház felé, ahol akár 20-60 százalékos kedvezmények, valamint két darab 20%-os kedvezményre jogosító Joker kupon is vár rád 2025. április 3. és 15. között.
-
Harmadszorra is a Gránit Bank lett Magyarország leggyorsabban növekvő digitális bankja (x)
Sorozatban a harmadik alkalommal ítélte a Gránit Banknak a „Leggyorsabban Növekvő Digitális Bank Magyarországon” díjat a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review magazin.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


