Naptej teszt 2025: melyik a legjobb naptej 2025-ben, melyik a legjobb naptej gyereknek és a legjobb naptej babáknak? Mi az SPF jelentése, avagy mi a...

A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke szerint az ügyeleti rendszer átalakítása jelentős terhet róhat a budapesti háziorvosi karra, amelynek többsége idős, átlagosan 61 éves orvosokból áll - mondta el Álmos Péter a Népszavának.
A fővárosban az új ügyeleti rendszer komolyan megterheli az alapellátást, különösen, hogy a háziorvosoknak nemcsak a hiányzó kollégák helyettesítését kell megoldaniuk, hanem ügyeletet is kell vállalniuk, amihez az elmúlt 30 évben nem voltak hozzászokva. A MOK ezért azt javasolja, hogy a budapesti ügyeleti rendszer átalakítását januárra halasszák, hogy a szakmai és szervezési aggályokat tisztázni lehessen.
A helyzet súlyosságát mutatja, hogy az Országos Mentőszolgálat adatai szerint a szükséges mintegy 900 orvos helyett csak 200-300 jelentkezett az ügyeleti feladatok ellátására. Álmos Péter szerint fennáll a veszély, hogy a megnövekedett terhek miatt sokan inkább felhagynak a praktizálással, ami tovább növelheti a betöltetlen praxisok számát. A háziorvosok közül sokan már nem szeretnének ügyeletet vállalni, különösen azok, akik nem rendelkeznek megfelelő tapasztalattal a gyermekek ellátásában, hiszen a fővárosban nincsenek vegyes praxisok.
A MOK szerint az új ügyeleti rendszer átalakítja a rendelési időket is, ami tovább nehezítheti az orvosok és a betegek helyzetét. Jelenleg sok rendelő este nyolcig fogadja a betegeket, de az új rendszer miatt délután négyig be kellene fejezni a rendelést, ami logisztikai problémákat okoz. A Kamara attól tart, hogy az átalakítás következtében növekedni fog a sürgősségi osztályok terhelése, mivel az új rendszer minőségellenőrzése hiányos, és nincs elegendő indikátor, amely visszajelzést adna az ellátás minőségéről. Álmos Péter hangsúlyozta, hogy szükség lenne a betegutak követésére és a szakmai mutatók szigorú ellenőrzésére, hogy biztosan a megfelelő helyre irányítsák a betegeket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


