Megint szégyenpadon Magyarország: egy pontot sem tudtunk javítani ezen a listán
Még mindig brutális a korrupció Magyarországon, amit most egy nemzetközi szervezet listája erősített meg.
Még mindig brutális a korrupció Magyarországon, amit most egy nemzetközi szervezet listája erősített meg.
Lehull a lepel.
Miért is kell pontosan fizetniük?
"A bíróságokon kívül minden állami intézmény inkább a kormány és nem a társadalom érdekeit képviseli."
A magyarok 70 százaléka nem jelentené, ha korrupcióval szembesülne, és az a legrosszabb arányt jelenti Európában - mondta a Transparency International (TI) Magyarország ügyvezető igazgatója kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
A magyarok háromnegyede szerint nőtt a korrupció, és ők maguk is több kenőpénzt fizettek - derül ki a Transparency International (TI) Globális Korrupciós Barométer 2010-es jelentéséből.
A múlt év végén fogadta el a parlament az antikorrupciós törvénycsomagot, amely három elemet foglalt magában, a tisztességes eljárás védelméről, a Közbeszerzési és Közérdekvédelmi Hivatalról szóló szabályozást, valamint a közszférát érintő közös etikai minimum-szabályrendszert összefogó parlamenti határozatot.
Az InfoRádió Szerkesztősége nyerte el a "Versenykultúráért Média" díjat, melyet idén első alkalommal adott át Nagy Zoltán, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke.
Egy helyett előrelépett ugyan, de még mindig a korrupciós lista középmezőnyében található Magyarország - derül ki a Transparency International (TI) felméréséből.
Természetesen a korrupció megelőzéséről és helyes kezeléséről van szó a Svájci Hozzájárulási Programiroda új kiadványában, nem a gyakorlásáról. A kiadvány "főleg a magyarországi üzleti szférának és a hozzá szorosan kapcsolódó közszférának íródott."
A magyar emberek megítélése szerint az üzleti szférában a legnagyobb a korrupció. Más országokkal szemben nálunk "csak" a második helyre sorolják a politikai pártokat - áll a Transparency International (TI) felmérésében.
Visszalépett Vahl Tamás a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszteri jelöltségtől - jelentette be Podolák György, az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának elnöke csütörtökön a bizottsági ülés elején.
A Transparency International 2008-as Korrupció-érzékelési indexe jól mutatja, hogy a korrupció növekvő kihívást jelent minden nemzet számára, és a helyzet több olyan országban is romlik, amelyek korábban hagyományosan jól szerepeltek ezen a listán. Magyarország azonban már korábban sem foglalt el különösebben előkelő helyezést, idén pedig jelentősen hátrébb szorult az országok rangsorában annak ellenére, hogy index-számunk abszolút értékben alig romlott. Ez azt mutatja, hogy miközben egyes országok képesek a korrupció ellen tenni, hazánkban nem sikerül visszaszorítani viszonylag magas szintjéről, sőt a helyzet romlik.
Egyre nagyobb méreteket ölt Magyarországon a korrupció, és a kenőpénzes megoldások már a hétköznapi élet részévé váltak.
Állásfoglalást adott ki tegnap a Transparency International magyarországi tagozata, melyben a Magyar Posta kerékpárvásárlása, a kancellária által megrendelt sokmilliós tanulmányok és a kórházi széfek bérlése kapcsán rámutattak, hogy a hazai közbeszerzési rendszer visszás és a tenderek csupán 10%-a zajlik teljesen szabályszerűen.
Tíz éve annak, hogy a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországai aláírták a korrupcióellenes egyezményt, előrelépés azonban azóta sem történt a megvesztegetéses ügyek számának visszaszorításában, ami a Transparency International szerint egyértelműen a döntéshozói szándék hiányára vezethető vissza.
Magyarország közepesen korrupt ország volt és maradt, annak dacára, hogy két helyet javított a Transparency International megbízásából évről évre elkészülő korrupciós érzékelési index (CPI) listáján.
A Transparency International (TI) hétfőn nyilvánosságra hozott 2006-os korrupciós listáján Magyarország a 41. helyen áll.
A Transparency International (TI) nemzetközi jogász-szervezet a politikai és gazdasági élet tisztaságáért folytatott küzdelem - OECD 1999-ben hatályba lépett megállapodás értelmében - megvalósításáról készített elemzést.