Milliókat fizetnek ki a jobb élet reményében ezek a magyarok előre: rengetegen vannak, bejöhet nekik?
A megfelelő szak kiválasztása nemcsak a jövőbeli karriert, hanem a jövőbeli pénzügyi helyzetet is alapvetően befolyásolhatja a diákok számára
A megfelelő szak kiválasztása nemcsak a jövőbeli karriert, hanem a jövőbeli pénzügyi helyzetet is alapvetően befolyásolhatja a diákok számára
A tandíj a magyar nyelvű, nappali tagozatos képzések esetében általában félévente 200-300 ezer forint között mozog, de bizonyos szakok árai azonban ennél sokkal magasabbak.
Rengeteg szülő dönt úgy, hogy gyermeke érintettsége miatt végzi el a gyógypedagógiai képzést.
Továbbra sem vonzó a fiatalok számára a fizika-kémia szakos pedagógusi pálya, ugyanakkor angoltanárként egészen sokan képzelik el a jövőjüket.
A diákok ötöde fizetni fog, és van olyan szak, ahol csaknem egy milliót kell rászánni egyetlen félévre.
Harminc százalékkal növelte hallgatói létszámát a Szegedi Tudományegyetem a 2023-as központi felvételi eljárásban – 7896 új hallgatót vett fel az intézmény, így több mint 9000 új diák kezdheti meg tanulmányait szeptembertől.
Kihirdették a felsőoktatási felvételi ponthatárokat: pontosan este 8 órakor tette közzé az Oktatási Hivatal, mely szakokra milyen eredményekkel lehetett bejutni idén.
Bár már lezajlott az őszi félévre az egyetemi jelentkezés, azonban most összeszedtük, hogy milyen bérekre számíthatnak az egyes szakok elvégzése után a diákok.
Pont a legnépszerűbb gazdasági szakok tandíja emelkedett a legnagyobbat, félévente 40-50 ezer forinttal kell többet fizetni.
Megnéztük, milyen fizetéseket kaphatnak most a legnépszerűbb szakok frissdiplomásai.
Mit tehetünk, ha nem jutottunk be egy szakra sem? Lassan indulnak a pótfelvételik.
Idén több mint 99 ezren jelentkeztek egyetemre vagy főiskolára, ezek a legnépszerűbb egyetemek idén.
Nagy eltérések lehetnek a szakok között a különböző egyetemeken a félévenkénti árban.
Közeleg a felsőoktatási felvételi határidő, sokan vívódnak most, melyik szakra jelentkezzenek. A döntés nem tűnik egyszerűnek, hiszen a jelentkező fiatalok arról döntenek, mit szeretnének csinálni az elkövetkező 40 évben. Ez pedig nagyon nem mindegy. Ha viszont csak a munkaerő-piaci igényeket nézzük, a választás talán sosem volt ennyire egyszerű. A Pénzcentrum megkérdezett három Magyarországon működő nagy fejvadász vállalatot: a válaszukból egészen egyértelműen kirajzolódott, hogy milyen képesítéssel tudnak a magyar diákok a piacon tarolni, már frissdiplomásként is.