Őszi szünet 2025/2026: mikor lesz az iskolai őszi szünet 2025 évében? Tudd meg, a 2025/26 őszi szünet dátuma mellett mikor lesz téli szünet 2025 és...

Elképesztő árakon pörögnek a magyar egyetemek: keményen fizethet, akit nem vesznek fel államira
Nem lettek olcsóbbak az egyetemi félévek, így ha valakit felvesznek a legnépszerűbb szakokra, mélyen zsebbe kell nyúlni. Nagy eltérések vannak a budapesti és vidéki egyetemek közt is, de olyan szak is van, ami a legnépszerűbb egyetemeken mind ugyanannyiba kerül - ez viszont egyben az egyik legdrágább is.
Hamarosan véget érnek az érettségi vizsgák, július közepén pedig izgulhatnak azok, akik továbbtanulásra adták a fejüket, ekkor hirdetik ki a ponthatárokat. Nagy különbségek lehetnek árban a fővárosi és a vidéki kampuszok között: az évek óta a népszerűségi listák elbolyában tanyázó gazdálkodási és menezdsment szakon a Wekerle Sándor Üzleti Főiskolán 234 ezer, míg a Debreceni Egyetemen 210 ezer forintba kerül egy félév - összegezte az eduline.
Pszichológusnak is évek óta sokan szeretnének tanulni: itt az összesítés szerint nincsenek különbségek, viszont drága szaknak számít mindenhol: a budapesti Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, Pécsett és Szegeden egyaránt 300 ezer forintot kell fizetni félévente.
Jogásznak idén több mint ötezren jelentkeztek, itt már az az érdekes, hogy a fővárosi egyetemeken belül is nagy eltérések vannak, így míg az ELTE jogi karán 350 ezer, a szintén fővárosi Károlin 280 ezer forintot kóstál egy szemeszternyi tanulás.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


