Visszatáncolnak a cégek a munkaidőkeret kifizettetésétől: változtatnának a törvényen
Miután a kormányzat nem engedi a bérek visszavágását a cégek a hatályos szabályozás módosítását szeretnék elérni.
Miután a kormányzat nem engedi a bérek visszavágását a cégek a hatályos szabályozás módosítását szeretnék elérni.
Több cég is a munkaidőkeretben a koronavírus okozta leállások miatt le nem dolgozott órákat akar kifizettetni a dolgozókkal.
Adatvédelmi eljárást kezdeményez a Vasutasok Szakszervezete a TS Hungária Kft. ellen, mert a cégvezetés törvénysértő módon kötelezte a munkavállalókat egy sajátságos kérdőív kitöltésére. A különféle vasúti teherkocsik gyártására és javítására szakosodott cégnél ugyanis a dolgozókkal teljes nevük és adataik feltüntetésével szavaztatták meg a munkaidőkeret 6 hónapra emelését és annak korlátlan ideig való fenntartását. Négyszáz munkavállalóból mindössze tíz merte megtagadni a nyilatkozatot. A VSZ az üggyel az Európai Üzemi Tanácshoz is fordul, s elvárja a jogsértő gyakorlat megszüntetését.
Az emberek 51 százaléka támogatja valamilyen formában a rabszolgatörvény elleni tiltakozásokat.
A Spar Magyarország - csakúgy, mint a Tesco - nem kívánja alkalmazni áruházaiban a 400 órás túlórakeretet.
A Tesco Globál Áruházak Zrt. lehet az első multinacionális cég, amely megállapodásban vállalja több mint 16 ezer munkavállalója felé, hogy a következő két évben nem alkalmazza a túlóratörvény által megengedett 400 órás munkaidőkeretet.
Sztrájkra készülnek a szakszervezetek a túlóratörvény miatt: már meg is fogalmazták azt a követeléslistát, amelynek teljesítését várják el a kormánytól. Országos munkabeszüntetés várható, ám ennek időpontja még nem ismert, ahogy az sem, hogy az állami cégek dolgozói csatlakoznak-e a sztrájkhoz.
Mutatjuk, mi hangzott el a csütörtöki kormányinfón.