Brutális károkat okoznak a kibertámadások a magyar vállalatoknak: sokan így sem elég óvatosak
A kiberbiztonsági aggályok ellenére a vezetők közel négyötöde (78%) növelte a generatív mesterséges intelligenciába (GenAI) történő befektetéseit.
A kiberbiztonsági aggályok ellenére a vezetők közel négyötöde (78%) növelte a generatív mesterséges intelligenciába (GenAI) történő befektetéseit.
Hamarosan kezdi a négynapos munkahét kipróbálási időszakát a PwC Magyarország, egyelőre csak a kollégák egy részének.
Az idén 12. alkalommal megjelent PwC Women in Work Index adataiból kiderül, hogy több mint 50 évre lesz szükség ahhoz, hogy megszűnjön a nemek közötti átlagos bérszakadék.
A megállapodás a magyar törvényhozást is lépéskényszerbe hozza azzal, hogy a helyi adószabályokat a megváltozott körülményekhez kell igazítani.
A PwC felmérésben kérdezte a vezérigazgatókat, hogy a következő évtizedekben a fő trendeket tekintve mi vár a magyarokra. A cégvezetők a nyugdíjkorhatár további jelentős mértékű emelésére számítanak: a felmérés szerint a nyugdíjkorhatár 2032-ben érheti el a 70 évet.
A kulturális áfa bevezetését is szorgalmazzák.
Az újrainduló gazdasági növekedés egyenetlen lesz, és attól függ majd, hogy a védőoltásokat sikeresen és gyorsan alkalmazzák-e.
Van itt látnivaló.
Nem ők az egyetlenek.
Az az átkozott vírus.
Ők uralják a piac 70 százalékát.
A munkavállalók könnyen kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy sem bérre, sem pedig egyéb ellátásra nem lesznek jogosultak.
Nagy vesztesek, nagy nyertesek.
Nem mindenkit tett tönkre a pandémia.
Nehéz helyzetbe kerültek a kereskedők.
2020 a gyorsan változó fogyasztói szokások éve.
A járvánnyal szembeni védekezés teljesen új jogi keretek között zajlik tovább.
A csalás és a gazdasági bűnözés véget nem érő harc.
Egyedülálló közös képzést indít az IBS és a Green Fox Academy: az egyéves IT és üzleti adatelemzés mesterképzés az első olyan program a régióban, ami egyesíti az egyetemi és bootcamp képzések erősségeit. A programra mindazon BSc-diplomások jelentkezését várják, akik felkészülnének a munkaerőpiac technológiavezérelt gyors, de annál radikálisabb átalakulására.
Sok vállalat esetében, ahol a távmunka releváns alternatíva, közel egy hónapja elszigetelten dolgoznak a munkavállalók. Mi történik azokkal, ahol ez nem lehetséges? Milyen lépésekre kényszerülhetnek a cégek a jelenlegi bizonytalan helyzetben? Milyen eszközök vannak a kezükben, hogy el tudják kerülni a leépítést, és meg tudják tartani a munkaerőpiacon kiépített jó hírnevüket? Ezekre a kérdésekre fogalmaztak meg javaslatokat HR szakértők.