Ebben nem kockáztatna a lakosság: a gazdasági válság tovább gyűrűzhet
Nem szívesen vesznek most fel hitelt.
Nem szívesen vesznek most fel hitelt.
Robosztus növekedés mellett kihívások is vannak a magyar gazdaságban.
A válság után átlagosan 1,9 százalékponttal volt magasabb a devizahitelek kamata.
A hónap közepén lejár a Diákhitel igénylésének határideje.
Töretlen a népszerűsége a Diákhitelnek.
A vállalkozói hiteleknél már régóta alkalmazott referenciakamatozást csak akkor vezették be a lakossági forinthiteleknél, amikor arra jogszabály kötelezte őket.
Az árfolyam és a kamat, ezek miatt szálltak el a devizahitelesek törlesztőrészletei. Az árfolyamot még ha értjük is, mi történt a kamattal?
Devizahiteles legyen a talpán, aki tudja követni a különböző bíróságokon futó perek eredményeit.
Olcsón lehet most hitelhez jutni Magyarországon.
A banki közösség fontosnak tartja annak megerősítését, hogy nem felelős a magyar valuta árfolyamának gyengüléséért, illetve ingadozásáért.
Számold ki te is, mit nyerhetsz az árfolyamrögzítéssel! Még mindig lehetősége van a devizahiteleseknek az új árfolyamrögzítésbe való belépésre. Már több elemzésben írtunk ennek az előnyeiről és hátrányairól, most viszont a Pénzcentrum.hu kalkulátorának köszönhetően mindenki kiszámolhatja, mire számíthat amennyiben él is a lehetőséggel. A kalkulátor mellett leírást, használati utasítást is mellékelünk, ami segíthet a döntésben.
Stabilan 297,5 körül kezdte a hetet a forint az euróval szemben, majd az erősödési kísérletek kifulladtak, kora délután pedig hirtelen gyengülés indult. Az euró jegyzései így újra 300 közelébe emelkedtek. Ez egyúttal új héthavi forintmélypontot jelent.
Fájdalmasan érintheti a magyar családokat Magyarország újabb leminősítése: a leminősítés az egyik olyan tényező, amely hatására a forint tovább gyengülhet, az országkockázat növekedése, a bankok kamatemelése pedig növelheti a devizahitelesek terheit.
Elemzői várakozásokkal ellentétben kamatcsökkentésre szánta magát a monetáris tanács múlthét kedden. Ez a 25 bázispontos, vagyis az alapkamatot 7 százalékról 6,75 százalékra mérséklő döntés hatással van a háztartások pénztárcájára is. Mit jelent a döntés a hiteleseknek és a megtakarítóknak? Csökkenhet a törlesztőrészletünk vagy a megtakarításunk értéke?
Beperelni készül hitelező bankját Heincz Gábor Biga és Király Tamás, a popénekes Király testvérek apja. Véleményük szerint a szerződésükben sehol nem szerepel, hogy az árfolyamveszteségből eredő plusz költséget nekik kellene megfizetniük. Sőt állításuk szerint a bankok semmivel sem tudják bizonyítani, hogy valóban van köze a frankhoz hitelüknek. "A havi törlesztőim az évek alatt a duplájára emelkedtek az árfolyamváltozás miatt, ám arról egy szó sincs a szerződésemben, hogy ez engem terhelne. A bank egyébként hogyan tudja bebizonyítani, hogy ők ennyi értékben vettek svájci frankot. Akkor mitől svájci frankos hitel az enyém?" - teszi fel a kérdést Biga. A Pénzcentrum.hu válaszol a kérdésre.
Megvizsgálja a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF), hogy jogosan jártak-e el a bankok, amikor a forrásaik drágulására hivatkozva egyoldalúan megemelték a hitelkamatokat. Bár az országkockázati felár és a bankközi kamatláb is folyamatosan csökken, néhány bank még most is a rossz körülményekre hivatkozva drágít a kölcsönein - olvasható a Magyar Nemzetben.
Mindent elkövet VV Ágica, hogy kimásszon tetemes adósságából. Ezért még attól sem riad vissza az egykori villalakó, hogy interneten árulja különböző ingóságait.
Tovább nőtt a lakáscélú hitelek átlagos költsége. A végtörlesztés bejelentésével megindult a díjak növekedése, ami azóta sem ért véget. Ez és más kormányzati intézkedések kedvezőtlen helyzetbe hozták azokat, akik most akarnak felvenni lakáscélú hiteleket. A nagyobb bankok ajánlatai közül a legjobb is 11,75 százalékos teljes hiteldíjjal érhető el. Az IMF hitelről való megegyezéssel némileg csökkenhet a nyomás a hitelintézeteken, a hitelkeret a forrásköltségek csökkenését hozhatja. Jelenleg viszont a kormány lakossági államkötvény vásárlást támogató tervezetei növelik a banki költségeket, míg a gazdasági helyzet sem javult eddig. A hitelek drágák maradtak, a bankok aktuális ajánlatai a cikk végén.
Nem csak a lakáscélú hitelek drágultak meg az elmúlt félévben. A szabad felhasználású jelzáloghitelek is hasonló mértékben drágultak, mint lakáscélú társaik. Növekvő forrásköltségek és a végtörlesztéssel megugró kereslet miatt nem is valószínű, hogy egyhamar visszatér a fél évvel ez előtti szintre a szabadfelhasználású hitelek díjai. Egyre kitolódik az összeghatár, amikor már érdemes jelzáloghitelt kérni a személyi kölcsönökkel szemben, hiszen azoknak a hiteldíja inkább csökkent az elmúlt időszakban.
A Budapest Bank kamatemelésről értesítette devizahiteleseit, 1,04 százalékkal növekedett a banknál lévő tartozások után fizetendő kamatdíj - derül ki a Tékozló homár bloghoz küldött levélből. A megnövekedett törlesztőrészletekre májustól számíthatnak a bank ügyfelei.