Igazi vérengzés folyik az energiaárakkal kapcsolatban: az olaj is kegyetlenül drágul
Egyre közelebb a 100 dolláros hordónkénti olajár, a drágulást főleg az ukrán-orosz konfliktus fűti.
Egyre közelebb a 100 dolláros hordónkénti olajár, a drágulást főleg az ukrán-orosz konfliktus fűti.
Szörnyű balesetek.
A világ belefulladhat az olajba.
Mutatjuk a vezetők bérét is.
Ez az évszázados praktika neked is bejöhet.
Az 1983-as Szerepcsere (Trading Places) című briliáns Dan Aykroyd és Eddie Murphy komédia az elsők között adott betekintést az árutőzsde rabul ejtő világába. A film története szerint egy multimilliárdos testvérpár különböző stiklikkel próbálja befolyásolni a narancslé világpiaci árát. Mint az már lenni szokott a kapzsi Duke fivérek elnyerik méltó büntetésüket és a történet végére mind vagyonuk, mind önbecsülésük alaposan megtépázódik.
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzései szerint 2013-ra nagyobb válságot okozhat az energiahiány, mint amekkorát a hetvenes években megéltünk, köszönhetően a kőolajtermelő országok visszafogott beruházásainak.
A Nobel-díjat Alfred Bernhard Nobel svéd kémikus és feltaláló alapította. A tudós találta fel a dinamitot és a gyutacsot, melyek gyakorlati alkalmazásával, valamint a Kaszpi-tenger környéki olajmezők kiaknázásával óriási vagyonra tett szert. 1895-ben kelt végrendeletében a hatalmas vagyonból egy alapítványt hozott létre, melynek feladata a tudomány legnagyobb eredményeinek a díjazása lett.
Azt hinné az ember, hogy a mai világban, amikor a csapból is az folyik, hogy milyen nehéz helyzetben van a zenész világ, hiszen mindenki az internetről tölti le az albumokat, ahelyett hogy több ezer forintért vásárolná meg a lemezeket, tehát azt hinnénk, hogy több tíz milliós gázsiról már csak álmodoznak a sztárok. A Forbes magazin top 10-es listája alapján azért még csurran cseppen néhány millió a pop-szakmában is!
Új sorozatunk előző részében éppen az egyesült államokbeli Wal-Mart bevásárlólánc sikereit próbáltuk papírra levetítve kedves olvasóink szeme elé szállítani. Most egy újabb, ám most egy európai multinacionális vállalat élet- és sikerútját kívánjuk lekövetni. Nézzük, mit is tud nekünk bemutatni a Royal Dutch Shell!
A hétköznapi ember az olaj drágulásából csupán annyit érzékel, drágább a benzin, a fuvarozók pedig sztrájkra készülnek. Azonban mindenképpen érdekes kérdés, hogy vajon tényleg buborékot formál-e az olaj árának emelkedése, s ha igen, vajon kipukkan-e...
Az elmúlt időszakban számos elemzés foglalkozott azzal, hogy mi okozza a mostani szokatlanul magas világpiaci kőolajárakat (keresleti-kínálati és egyéb megközelítések), és azzal is, hogy ennek milyen hatásai lehetnek a világgazdaságra. Mindezek részletezésétől most eltekintünk. Olyan elemzéssel már ritkábban találkozhatunk, amelyik konkrétan csak a magyarországi vonatkozásokat taglalja. A Magyar