Mi lesz a magyarokkal a benzinárstop vége után? Megszólalt a szakértő, szerinte ez következik most
Pletser Tamás, az Erste gáz- és olajipari elemzője volt az InfoRádió Aréna című műsorának vendége.
Pletser Tamás, az Erste gáz- és olajipari elemzője volt az InfoRádió Aréna című műsorának vendége.
Óriási nyereséget produkált a Mol az idei második negyedévben: 484 milliárd forintot.
Az EU még május végén fogadta el az Oroszországot sújtó hatodik szankciós csomagot, melynek keretében embargóval alá került a tengeri nyersolajszállítás Oroszországból.
Az EU múlt héten elfogadta az olajembargót, ezzel pedig valóban komoly ütést mért az orosz gazdaságra.
A cél, hogy politikai egyezségre jussanak az olajembargó kérdésében a ma kezdődő, két napos rendkívüli uniós csúcstalálkozón.
A magyar kormány kész elállni az Oroszországgal szemben bevezetendő uniós olajembargó vétójától egy feltétellel.
Elérhető a vasárnapi nagyköveti ülésen az uniós olajembargós alku úgy, hogy a vezetékes orosz olajimportra „egy időre” mentesség legyen.
Gyors intézkedések szükségesek az uniós tagországok részéről az orosz energiaembargó negatív következményeinek mérséklése érdekében.
Az olajembargó az élet számos területén eredményezett drágulást, a szakember szerint viszont több módja is van annak, hogy elvegyék az élét egy esetleges áremelésnek.
Nem veszik ki az olajembargót az uniós szankciók közül, így nincs könnyű helyzetben a magyar kormány, ha tényleg ellenszavazni akar.
Egyelőre nem látszik katonai megoldás a több mint két hónapja zajló orosz-ukrán háborúban. De mit akar valójában Putyin, és mi lesz így Európa energiaellátásával?
Lehet, a magyar vétó miatt kiveszi az EU az orosz olaj embargóját a szankciók közül.
Némi előrehaladást sikerült elérni az Oroszország elleni újabb szankciós csomaggal kapcsolatban.
Magyarország nem szavazza meg a brüsszeli szankciós javaslatot.
Szokás szerint interjút ad a Kossuth rádióban Orbán Viktor péntek reggel.
Levelet küldött Orbán Viktor az Európai Bizottság elnökének: a miniszterelnök azt írta, Magyarország nem támogatja az uniós olajembargót.
Egyeztetést hívott össze Orbán Viktor miniszterelnök csütörtök délutánra az olajembargó miatt. Közben a MEKH elnöke kijelentette: rövidtávon nincs lehetőség kiváltani az orosz gázt.
Ha nem kapnak további kompenzációt, akkor már az árstop végéig sem húznák a magánbenzinkutak, május végén tömeges kútbezárássok lehetnek Magyarországon.
Megvétózza Magyarország az EU-s olajembargót Oroszországgal szemben. Kovács Zoltán államtitkár azt mondta, a javaslat "tönkretenné a magyar gazdaságot.
Megszólalt Szijjártó Péter: komoly problémákat okozna az unió által belengetett szankciós csomag hazánknak.