Sok tanár vizsgázott most rosszul a kormánynál: több pedagógus is fontos teszten bukott meg
A képzés 10 órás távoktatási formában történik, és az elsődleges célja a pedagógusok tudásának felfrissítése.
A képzés 10 órás távoktatási formában történik, és az elsődleges célja a pedagógusok tudásának felfrissítése.
A 2024-es év jelentős változásokat hoz az érettségi vizsgákban is. Az új Nemzeti alaptanterv alapján összeállított feladatsorokat kapnak idén a diákok.
112 731-en jelentkeztek az idei májusi-júniusi érettségi vizsgákra. 2024-től változtak a vizsgakövetelmények. A tanárok szerint a magyarérettséginél visszalépés történt.
Még a nyáron Pintér Sándor belügyminiszter elé kerül az oktatás átalakításának terve, ami szerint összevonhatják a vidéki iskolákat.
Halasztanák a bevezetést.
Rengeteget piálnak a magyar tinik, és évente több mint 30 ezren halnak meg az alkohol miatt Magyarországon. Zacher Gábor szerint ezért sem jó ötlet a pálinkafőzést beemelni a tantervbe.
Átstrukturálták és részben át is nevezték a műveltségterületeket a NAT szeptembertől életbe lépő új változatában, amely új szerzőket is szerepeltet az irodalomórák kötelező és ajánlott olvasmányai között, például tananyag lett Romhányi József, de még több Jókait is fognak olvasni a diákok.
Biztosan jön az új NAT ősszel.Sok lényeges változás lesz: módosul a tantárgyi struktúra, és korszerűbb pedagógiai módszertan kerül előtérbe. Biztosan újdonságok várhatók például az idegen nyelvi oktatásban, és változni fognak az iskolai oktatás infrastrukturális feltételei is, miután szeptembertől újraszabják a kötelező eszköz-, felszerelés- és helyiségjegyzék előírásait.
Ezt írják a tankönyvek.
A pedagógusok több évvel elhalasztanák az új Nemzeti Alaptanterv bevezetését. A kormány is hajlik a dologra.
Több mint egyéves szakmai előkészítő munka után elkészült az új Nemzeti Alaptanterv (Nat) szakmai koncepciója, a javaslatról széleskörű társadalmi és szakmai egyeztetés kezdődik. Ezt követően alakul ki az új Nemzeti Alaptanterv végleges változata, amely a tervek szerint 2019 szeptemberétől lép életbe, felmenő rendszerben az első és az ötödik évfolyamtól.
Megkezdődött az új Nemzeti alaptanterv előkészítése.
Várhatóan a 2019/2020-as tanévben vezetik be.
Még vitáznak, rövidebb legyen-e a nyári szünet.