Itt áll feketén-fehéren: női vezetőkkel sikeresebb lehet egy cég
A női vezetők arányának növekedése közvetlenül hat a vállalatok innovációs és pénzügyi teljesítményének javulására.
A női vezetők arányának növekedése közvetlenül hat a vállalatok innovációs és pénzügyi teljesítményének javulására.
A milliárdos árbevételű cégek számához további 200 céggel járultak hozzá a női vállalkozások az elmúlt két évben.
Megnövekedett munkaterhelésük ellenére optimisták a női felsővezetők a vállalati növekedést, a társadalmi változásokat, a nemek közötti egyenlőséget és saját karrierjüket illetően.
A felsővezetői pozíciók 33,5%-át töltik be nők világszerte, ami 2023 óta mindössze 1,1 százalékpontos növekedést jelent.
Nőnap közeledtével a virágszál kiválasztása mellett a hölgy kollégák fejlődési lehetőségeinek újragondolására is érdemes időt szánni.
A Forbes 2023-as listája a világ 100 legbefolyásosabb nőjéről a női hatalom összetett képét mutatja.
A női kvóták kérdése nagy port kavart a múltban is, de szükségességüket a lassú haladás hívta életre szakértők szerint.
„Csókolom! Főnök úr itt van?”
A patriarchális társadalomban észlelhető sajátosságok mellett a nők önszabotázzsal felérő rossz gyakorlatai is
Interjú Toplenszki Rékával, a Brancsközösség.hu társalapítójával és az IFUA Horváth & Partners tanácsadójával.
Érdekes téma a nemek közötti teljesítménykülönbség az üzleti világ különböző területein és szerepeiben, amelyet áthatnak a sokszor buta sztereotípiák.
Több mint 80 ezer vállalkozás működik ma Magyarországon tisztán hölgyekből álló menedzsmenttel.
Visszafordíthatatlanul zajlik a digitális transzformáció Magyarországon, az a cég, amelyik lemarad erről, komoly problémákkal nézhet szembe.
Magyarország éppen lecsúszott a top10-ről, pedig Norvégiától csak egy hajszál választja el: a tudásintenzív szolgáltatások területén dolgozó magyarok száma 2010 óta 20 százalékkal nőtt, a nők aránya pedig stabilan 60-61 százalék ebben a szektorban.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) nyilvántartása szerint 2019 decemberében a munkavállalóknak mindössze 1,1 százaléka dolgozott az elmúlt 4 hétben távmunkában, míg alkalmanként a dolgozók 1,8 százalékának nyílt erre lehetősége. A járvány hatására az arányok márciusban 3,4 és 4,1 százalékra nőttek, májusra együttes arányuk 17,2 százalékra nőtt. 2020 decemberében több mint 400 ezren dolgoztak otthonról.
A Kaspersky adatai szerint a technológiai területen dolgozó nők csaknem fele úgy véli, hogy a COVID-19 világjárvány hátráltatta szakmai előmenetelét, miközben ugyanekkora arányban gondolják azt, hogy a hőn áhított nemek közötti egyenlőség nagyobb valószínűséggel érhető el távmunka keretei között. Bár volt egy olyan elképzelés, hogy a lezárások alatti élet felgyorsíthatja majd a nemek közötti egyenlő lehetőségek megvalósulását az informatikai pozíciókban, a továbbra is fennálló társadalmi előítéletek meggátolták ezt a potenciális áttörést.
A rendőrség megfejtette az okokat.
Sok szó esik a koronavírus-járvány gazdasági hatásairól, de legalább ennyire fontos az is, hogy tisztában legyünk vele, és beszéljünk arról is, milyen károkat okoz a társadalomban. Szakemberek szerint tovább mélyíti a szakadékokat, azaz a szegények még szegényebbek lesznek ezek után. De vajon melyek azok a rétegek, amelyeket a leginkább sújt a mostani válság, és akiknek megháromszorozódtak a terheik az elmúlt 6 hétben?
Az Európai Unió tagállamaiban a vezető beosztásban dolgozók csupán egyharmada nő, Magyarországon azonban jóval nagyobb ez az arány, a vezetői pozíciókat 42 százalékban nők töltik be - derül ki az Európai Unió statisztikai hivatalának (Eurostat), a nemzetközi nőnap alkalmából közzétett felméréséből.
Rengetegen vágnak bele.