Kirándulók, gombászok, figyelem! Most jelentették: gyilkos medve jár ezekben a hazai erdőkben, veszélyes!
Szeptember óta valószínűleg ugyanaz a medve kóricál Karancsalja-Karancslapujtő térségében.
Szeptember óta valószínűleg ugyanaz a medve kóricál Karancsalja-Karancslapujtő térségében.
Romániában az elmúlt hónapokban több hasonló medvetámadás is volt, szeptember elején Máramaros megyében, egy héttel korábban Beszterce-Naszód megyében támadt emberre medve.
Idősebb férfire támadt egy medve a Plitvicei-tavaknál Horvátországban.
Ismét emberre támadt egy medve az erdélyi Beszterce-Naszód megyében, Csíkszeredában is láttak egy példányt.
Nagy valószínűséggel medvét láttak járókelők Miskolcon, az Avason.
A férfi lovasszekéren ment gombát szedni a lányával, amikor rájuk támadt egy medve.
Egy 19 éves nőt marcangolt szét egy hárombocsos anyamedve a transzfogarasi úton, ahol a medvék a leginkább elszaporodtak.
Szerda este érkezett a riasztás a zsolnai körzet rendőrségéhez. A férfit végtagsérülésekkel, zúzódásokkal és csonttöréssel szállították kórházba, ahol műtéten esett át.
Idén július közepéig 41 medvét lőttek ki Szlovákiában, olyanokat, amik veszélyt jelentettek az emberre.
Cserépfalván látták a mackót az elmúlt hetekben többször is, és lehet, hogy nem csak egy példány van.
A „medvecsere" oka, hogy a jelenlegi kifutó ma már nem felel meg mindenben a jegesmedvék tartásához kapcsolódó elvárásoknak.
Egy 72 éves brit turista súlyos sérüléseket szenvedett Romániában, miután egy medve megtámadta.
Ha a hazai trendeket vizsgáljuk, a magyar háztartásokról általánosan elmondható, hogy kockázatkerülőek.
Az elszaporodott barna medvék gyakran lejárnak a hegyvidéki városokba és falvakba, ahol megtámadják a háztáji állatokat, és anyagi károkat okoznak.
Február 2, a Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe, minden szem a medvékre fókuszál, hogy kiderüljön, meddig tart még a tél.
Rimóc polgármestere fokozott óvatosságra szólította fel a környék természetjáróit, miután rimóci vadászok a Szarka-völgy környékén medvével találkoztak.
Kérdéssel fordult az agrárminiszterhez a Mi Hazánk. Azt szerették volna megtudni, hogy a hazánkban élő vadállatok (aranysakál, medve, farkas) okozta károkat ki fogja megtéríteni.
Ismét észlelték a bükki medvét, de szakértők szerint kiszámíthatatlan merre megy majd. A kirándulóktól fokozott óvatosságot kérnek.
A nemzeti park igazgatóságának viselkedési ajánlásai felhívják a figyelmet, hogy a „medve nem játék, a medvét kerülni kell.
Az "állat" 17 éve lelki társa a hirdetőnek, aki nagyon reméli, hogy az visszatér hozzá. Ehhez minden elérhetőségét is megadta.