MOK: Három évtizede nincs megfelelő reform az egészségügyben - Utcára vonulnak az orvosok márciusban
A MOK "A magyarok egészsége többet érdemel" címmel február 1-jén indított országos társadalmi kampányt mutatta be a sajtótájékoztató keretében.
A MOK "A magyarok egészsége többet érdemel" címmel február 1-jén indított országos társadalmi kampányt mutatta be a sajtótájékoztató keretében.
A finanszírozási hiányosságok oda vezetnek, hogy a kórházak és szakrendelők az elvégzett beavatkozások jelentős részével a költségvetési deficitet növelik.
Emlékdíjat alapítanak az eutanáziáért harcoló Karsai Dániel tiszteletére. A Magyar Orvosi Kamara szerint ezzel az életvégi méltóságért küzdő személyek, szervezetek céljait segítik.
Az október 1-jén induló új budapesti ügyeleti rendszer kapcsán a Magyar Orvosi Kamara (MOK) kritikákat fogalmazott meg.
A Belügyminisztérium (BM) Egészségügyi Államtitkársága értekezletet hívott össze 2024. szeptember 4-ére, amelyen több szakmai szervezet vett részt, az álláspontok nem közeledtek.
A szakember szerint több épület szakmailag és technikailag sem alkalmas már kórháznak.
Március elsejétől a háziorvosoknak kell digitális időpontot foglalniuk a beutalóköteles ellátásokra a pácienseiknek, de sok rendelőben nincsenek megfelelő technikai feltételek.
Sürgős intézkedésekre van szükség, mert a magyar orvosok jelentős része csak közepesen vagy annál kevésbé motivált, és sokan pszichésen diszfunkcionális állapotban vannak.
Az ellátás színvonala sokat romlott az elmúlt 5-10 évben, és miközben próbálják ezért a dolgozókra tolni a felelősséget, a valódi ok a pénzhiány a kamara elnöke szerint.
Dr. Álmos Péter jelenlegi alelnököt választotta elnöknek a Magyar Orvosi Kamara Országos Küldöttközgyűlése.
Négy évvel ezelőtt a nyugdíjból tért vissza, most azonban visszatérne a nyugdíjas évekbe a bejegyzés szerint.
Hiába a kormány ígérete a 18%-os szakdolgozói béremelésről, a háziorvosok és fogorvosok saját zsebből kénytelenek megoldani az emeléseket.
Az utánpótlási görbe lapos, a következő tíz évben nagyságrendekkel többen mennek nyugdíjba, mint ahányan a helyükre léphetnének.
Dr. Álmos Péter, a Magyar Orvosi Kamara alelnökének nevével és fotójával visszaélve hirdetnek kamugyógyszert az interneten.
Amíg az ügyben döntés nem születik, addig is az érintett orvosoknak havi két ügyeletet el kell látnia.
15 ezer kamarai tag jelezte már, hogy eszük ágában nincs kilépni, akkor sem, ha a MOK-nak semmilyen joga nem marad.
Az orvosi kamarának összesen mintegy 50 ezer tagja lehet, nekik 30 nap alatt nyilatkozniuk kell, hogy továbbra is a kamarában akarnak-e maradni.
Megszünteti az orvosok kötelező kamarai tagságát egy ma elfogadott törvény, ami azonnal hatályba is lép.
Már akár a mai napon elfogadhatják a Belügyminisztérium (BM) hétfőn benyújtott javaslatát, amely eltörölné a kötelező Magyar Orvosi Kamara (MOK) tagságot.
Benyújtott a belügy egy javaslatot, amely eltörölné a kötelező kamarai tagságot és a folyamatban lévő etikai eljárásokat az Egészségügyi Tudományos Tanács venné át.