Szuperveszélyes vegyület kínoz temérdek magyart: bőrön át is rém káros, ezt mindenkinek tudnia kell
Sokkal nagyobb, és sokkal messzebbre mutató probléma az emberiség számára a biszfenolok veszélyessége.
Sokkal nagyobb, és sokkal messzebbre mutató probléma az emberiség számára a biszfenolok veszélyessége.
Azoknál az embereknél, akiknek a nyaki verőerében mikroműanyagok találhatók, kétszer nagyobb a kockázata a szívrohamnak.
Egyre több műanyagot termelünk, egyre több a műanyagszemét, lassan tényleg bokáig fogunk gázolni a PET-palackokban és az eldobott csomagolóanyagokban.
A nanoműanyagok összefüggésbe hozhatóak a rákkal, a termékenységi problémákkal és a születési rendellenességgel is. Elkerülni őket pedig lehetetlen.
Nagyon készül a Föld napjára a JYSK: visszafogták a teherfuvarozást, és napelemeket is telepítettek.
A pénteki Magyar Közlönyből derült ki, hogy elhalasztják az az egyszer használatos műanyag poharak forgalomba hozatalának betiltását.
Vizsgálatot indítottak egy repohár-forgalmazó szemben, ugyanis megtévesztő gyakorlatot folytatott.
A vendéglátókat sújtó megnövekedett költségek mellett egy újabb terhet kaptak a nyakukba: a csomagolóanyagok ára is az egekben van már.
Az ENSZ környezetvédelmi találkozóján, Nairobiban 173 ország döntött úgy, hogy megkezdi az egyszerhasználatos műanyagok visszaszorítását.
Neked ezek közül mennyi van otthon?
Egyre több csomagolásmentes bolt nyílik itthon, és nem csak a fővárosban, de vidéken is. De vajon megéri saját szütyőben, üvegben, zacsiban vásárolni? Fontos kérdés, és a válasz nem egyszerű: hol igen, hol nem. Az bizonyos, hogy egységárban jobban nem jövünk ki, ám letagadhatatlan, hogy számos előnye van annak, ha hazai, jó minőségű, és akár kis mennyiségű alapanyagot szerzünk be, támogatva ezzel a hazai termelőket és kereskedőket. Ha rövid távon többet is fizetünk a csomagolásmentes boltokban a termékekért, hosszú távon lehet, hogy nyerünk velük.
Csótányos pizza, pizzásdobozokból épített plafon, élő rágcsálók a fagyott húson és koszos pékség.
Videón a borzasztó üzem.
Az edényeken kívül sok mást is elmosnak!
Nem kell félni!
A műanyag fültisztító pálcikákat, evőeszközöket, tányérokat, szívószálakat, italkeverő pálcikákat, továbbá az úgynevezett expandált polisztirolból készült étel- és italtároló edényeket tilthatják be a jövőben.
Felejtsük el a mosogatószivacsot?
Az EU-nál szigorúbb szabályokat vezetnek be.
Radikálisan megváltozhat a csomagolóipar.
Nem is gondolnád, mennyire veszélyes!