Van 2000 forintod? Így építhetsz belőle százmilliós vagyont: pofonegyszerű a trükk
Mostanra közel 2 300 forintba kerül egy doboz cigaretta átlagára, miközben a 15 évnél idősebb magyarok bő negyede napi rendszerességgel dohányzik.
Mostanra közel 2 300 forintba kerül egy doboz cigaretta átlagára, miközben a 15 évnél idősebb magyarok bő negyede napi rendszerességgel dohányzik.
A dohányzás jelentősen csökkentheti a várható élettartamot, minden egyes elszívott cigaretta akár 20 perccel is rövidítheti az életet - derül ki egy új brit kutatásból.
Van olyan módszer, amely megkétszerezi a leszokás esélyét és kiegészíthető gyógyszeres kezeléssel is.
A dohányzás egészségre gyakorolt káros hatásainak tudatosulása egyre több felnőttet ösztönöz a leszokásra.
A leszokási hajlandóságot nagyban befolyásolja, hogy mennyire érezzük távolinak a dohányzás negatív következményeit.
Megdöbbentően gyors út vezet az első szál cigarettától a COPD betegségig, amelytől a legszerényebb adatok szerint is több mint 500 000 honfitársunk szenved.
Egy friss kutatás szerint a mentolos cigaretták betiltása jelentősen hozzájárulhat a dohányzásról való leszokáshoz.
Az új év első percei vagy napjai sokaknak a fogadkozásról szólnak, de azokat nem árt, ha aztán be is tartjuk.
A mostani gazdasági helyzet is megmutatta, hogy megfelelő mennyiségű megtakarítás nélkül könnyen kiszolgáltatottá válhat az ember.
Sokan a cigaretta helyettesítésére vagy a dohányzásról való leszokás könnyítésére használják a snüsszt.
A túl sok inzulintermelés a sejtek inzulinra való érzékenységét csökkenti, ez pedig egy idő után inzulinrezisztenciát, később pedig cukorbetegséget okoz.
Az antidepresszánsok megvonási tüneteitől rengetegen szenvednek hazánkban is – nem ritka, hogy egy életen át képtelenek megszabadulni a tablettáktól a tünetek miatt.
A 30-39 évesek körében a dohányzás okozta betegségteher leginkább a légzőszervi, a szív- és érrendszeri és a mozgásszervi betegségekben nyilvánul meg, a 40-49 évesek számára a daganatos betegségek fokozott kialakulása szintén fontos tényezővé válik.
Magyarországon minden harmadik fiatal fogyaszt valamilyen dohányterméket, sokan szoknak rá az elektromos cigarettára.
Legtöbb dohányos számára az első lépések megtétele jelenti a legnagyobb kihívást, az a szakasz, amikor fejben eldönti, hogy márpedig ő leteszi cigarettát.
A dohányzóknál sokkal nagyobb a súlyos, illetve a kritikus COVID-19 megbetegedés kockázata, valamint lélegeztetőgépre kerülés esélye, mint a nemdohányzók esetében.
Az Egészségügyi Világszervezet szerint az elektromos cigaretta káros az egészségre, használatát azoknak se javasolják, akik le akarnak szokni a dohányzásról.