Merész célokat fogalmaztak meg Brüsszelben: tényleg képesek lesznek ezt teljesíteni a tagállamok?
A megállapodás két kulcsfontosságú ágazatra összpontosít: az energiaintenzív iparágakra és a tiszta technológiákra.
A megállapodás két kulcsfontosságú ágazatra összpontosít: az energiaintenzív iparágakra és a tiszta technológiákra.
A darvak főként csak átvonulnak, és valószínüleg azért vannak most ennyien hazánkban, mert ők is megérzik a klímaváltozást.
A szakértő hangsúlyozta, hogy az éghajlatváltozás elleni lépések egyben a 21. századi nyereséges gazdasági folyamatok előretörését is jelentik.
Az izlandi Vaxa Technologies úttörő szerepet vállal a mikroalgák fenntartható termesztésében, kihasználva a geotermikus energia előnyeit.
A klímaváltozás az életünk legtöbb területére kihat: a gazdaságtól a környezetünkön át egészen az alvási szokásainkig sok mindent érinthet.
Rámutattak, hogy a mezőgazdasági művelés alatt álló területeken gyakran megfigyelhető a talaj minőségének romlása.
2025-től tilos lesz a fosszilis tüzelésű kazánok egyetlen hőforrásként történő telepítésének pénzügyi támogatása.
Mágikus molekulaként emlegették néhányan a hidrogént az azerbajdzsáni Bakuban, mivel képes támogatni a világ megújuló energiával kapcsolatos céljait.
Az azerbajdzsáni fővárosban, Bakuban kezdődött meg az ENSZ 29. éves éghajlat-változási konferenciája.
A klímafinanszírozás globális inflációs biztosítás, hangzott el az ENSZ éves klímakonferenciájának (röviden COP29) második napján.
A tudományos közösség olyan fenntartható alternatívákon dolgozik, amelyek nemcsak fenntartják az energiatermelés hatékonyságát, hanem csökkentik a gyártási költségeket is.
A közelmúltban számos katasztrofális áradás pusztított világszerte. A Helene hurrikán például rekordméretű árhullámot okozott számos amerikai államban.
Csaknem kétszeresére gyorsult az óceánok felmelegedésének üteme 2005 óta, és tavaly már az óceánok felszínének több mint ötödén tapasztaltak jelentős hőhullámot.
A Borisz vihar által kiváltott áradások jelentős pusztítást okoztak a régiónkban.
Az idei nyár volt a legmelegebb az északi féltekén a feljegyzések kezdete óta, és nagy a valószínűsége, hogy az idei év pedig a valaha mért legmelegebb év lesz.
Sok tanulmány kimutatta, hogy a jövőbeni klímaváltozás megelőzése sokkal olcsóbb, mint a költséges károkkal való megbirkózás.
A szakértők már évek óta kongatják a vészharangot, hogy a globális felmelegedésnek az egész világ mezőgazdaságában lesznek majd áldozatai.
A jelenlegi klímamodellek előrejelzései gyakran inkább vágyakat tükröznek, mintsem valós eseményeket.
A feljegyzések kezdete óta a legmelegebb hónapot mérték júliusban a kaliforniai Halál-völgyben, amely nyaranta a Föld egyik legforróbb pontja.
2024. július 22-én 17,15 Celsius-fok volt a globális átlaghőmérséklet a bolygón - ez borzalmas