Hatalmas fordulat jöhet a háború után Európában: tényleg Magyarország is így kapja majd a gázt?
Érdekes fordulat, hogy közben olyan hírek is napvilágot láttak, melyek szerint Donald Trump valamiféle különalkun dolgozik az orosz gázzal kapcsolatban.
Érdekes fordulat, hogy közben olyan hírek is napvilágot láttak, melyek szerint Donald Trump valamiféle különalkun dolgozik az orosz gázzal kapcsolatban.
Az elmúlt évtizedekben rohamosan nőtt a metánkibocsátás, erre hívja fel a figyelmet az Európai Környezetvédelmi Ügynökség friss tanulmánya.
A legproblémásabb év az EU számára 2018 és 2022 volt.
Jelenleg mintegy 3,3 milliárd köbméteres földgázkészlet érhető el a magyarországi létesítményekben.
Tiszaújvárosban egy 1000 MW teljesítményű, korszerű gázüzemű erőmű épül a régi létesítmény helyén,
A Magyarországra vonatkozó geopolitikai következmények és a térség biztonsági helyzete szintén alapvetően változhat bármelyik fél győzelmet esetén.
A Földgázszállító Zrt. (FGSZ) nagynyomású vezetékén csütörtökön történt anyagrepedés javítása péntek este 11 óra 30 percre megtörtént
A földalatti vezetékszakasz kiásását követően kiderült, hogy a meghibásodást anyagrepedés okozta.
Szerdán gázszivárgás történt a Vác és Romhány közötti nagynyomású távvezetéken, Keszeg közelében.
Magyarország energiaszuverenitása úgy erősíthető meg, ha a magyar családok és vállalkozások igényeit minél nagyobb arányban az országhatáron belül szolgáljuk ki.
A téli időszakban évről évre visszatérő téma a gáz minősége, mivel ilyenkor lassabban forr fel a víz. Mutatjuk, mi az igazság.
A magyarországi gáztárolók töltöttsége aggasztó mértékben csökken, és jelenleg alacsonyabb szinten áll, mint az elmúlt két év azonos időszakában.
Oroszország megszakította gázszállítását Transznisztriába, ami azonnali válságot okozott a szakadár régióban. A helyzet politikai feszültséget is szít Moldovában.
Az európai gázpiac újabb kihívásokkal néz szembe az új év kezdetén, amelynek köszönhetően több mint egyéves csúcsra ugrott a gázár.
A balti országok 2014-ben, a Krím-félsziget orosz megszállását követően ocsúdtak fel, ezt követően szinte teljesen leváltak az orosz gázról.
Az Európai Unió jól felkészült a 2024-2025-ös télre a villamosenergia-ellátás biztonságát tekintve, a rendszer megfelelőségi kilátásai erősek.
2024-ben már december elején 80 százalék környékén van a töltöttség, miközben az előző fűtési szezonban még január elején is bőven efölött volt az érték.
Európa energiapiaca újra válságos helyzetbe került a gyorsan apadó gáztartalékok, az orosz ellátás bizonytalansága és a hideg időjárás miatt.
Az ENSZ metánkibocsátás-megfigyelő programja alig talál visszhangra azon államok vagy vállalatok körében, akiknek éppenhogy a legjobban oda kellene erre figyelni.
November 11. óta Magyarországon a legdrágább az áram egész Európában, derül ki egy részletes térképről.