Nem kell még temetni a magyar diót: itt az új csodafegyver a kínai import ellen
A magyar termésátlagok sok esetben a hektáronkénti 1-1,5 tonnát sem érik el, szemben a versenytársainkkal, ahol a 4-5 tonnás hektáronkénti átlag sem szokatlan.
A magyar termésátlagok sok esetben a hektáronkénti 1-1,5 tonnát sem érik el, szemben a versenytársainkkal, ahol a 4-5 tonnás hektáronkénti átlag sem szokatlan.
Magyarország legnagyobb termesztőkörzetének számító Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében néhány feldolgozóüzem már megkezdte a léalma felvásárlását.
Az országosan jelentkező fagykár és hideghatás következtében a megszokottnál nagyobb mértékű gyümölcshullás volt megfigyelhető idén a hazai szilvaültetvényeken.
Bár mennyiségre megfelelő lehet a terméshozam, kisebbek a gyümölcsök, rosszabb a minőség.
Az utóbbi évtizedekben a bogyós gyümölcsök termesztése visszaesett Magyarországon, noha a fogyasztók és a feldolgozóipar részéről továbbra is jelentős az igény.
A szélsőséges tavaszi időjárás miatt biztosan kisebb lesz az idei meggytermés, mint tavaly volt.
Május közepén máris találkozhatunk görögdinnyével a hazai boltokban, de mivel még nincs itthon szezonja, egyelőre a jóval magasabb árú import terméket vihetjük haza.
A hazai termesztésű szamóca nagybani ára április 10-e környékén jellemzően 4000 Ft/kg körül van, majd április végére 2500 Ft környékére mérséklődik.
A hazai piac mellett bőven jut exportra is a kiváló minőségű magyar tormából, hiszen a növényből az elmúlt években 10-12 ezer tonnát takarítottak be.
Bár a nyári viharok több helyen komoly károkat okoztak, összességében idén kedvezően alakult az időjárás a sütőtök termesztéséhez.
Javában tart a körteszezon, egészen október végéig szedik a hazai ültetvényeken. Magyarországon közel 2000 hektáron termelnek körtét.
Sokáig úgy tűnt, hogy nem is nagyon lesz a szilvafáknak virága, de a kiadós őszi esők segítettek valamennyire, így végül tavasszal a vártnál jobb lett a virágzás.
Hazánkban mintegy 5000 hektáron folyik kajszitermesztés, az évi termésmennyiség ugyanakkor nagy szórást mutat: 5-35 ezer tonna között mozgott az elmúlt években.
A várható visszaesést a tavalyi aszály hatásának tulajdonítják, hiába virágoztak idén jól a fák.
A találkozókon vélhetően szó esett az élelmiszerárstop jövőjéről is, a kormány azt ígérte hamarosan döntenek az intézkedésről, ami jelen állás szerint április végéig van érvényben.
A tavaszi fagyok miatt kevesebb kajszi- és őszibarack teremhet az idén.
Körülbelül 10 ezer hektárnyi almatermő terület szűnhet meg a következő 5 évben Magyarországon.
Nagyon megdrágulhatnak a gyümölcsök tavasszal, mert a tavaszi fagykárok még csak most söpörnek majd végig a már korán nyiladozó gyümölcsfákon.
Akár 800 forint is lehet a vöröshagyma kilója tavaszra. Az itthoni termés egyre kevesebb, az import pedig egyre drágább.
A hazai dióültetvényeken gyenge, közepes termést takaríthattak be ebben az évben a termelők, egyes budapesti piacokon kilónként akár 4500 forintot is elkérnek a dióért.