Valami nagyon nincs rendben, menekülnek a munkások: a dolgozók harmada fél éven belül felmond
Fizikai munkaerő-kölcsönzés esetén az első hat hónapban akár 35 százalékos a kilépők aránya.
Fizikai munkaerő-kölcsönzés esetén az első hat hónapban akár 35 százalékos a kilépők aránya.
Két éven belül munkahelyet váltana a magyar munkavállalók fele friss felmérések szerint.
A fluktuáció évek óta komoly kihívás a vállalatok számára, különösen a kis- és középvállalkozások esetében, ahol egyetlen kulcsember távozása is súlyos következményekkel járhat.
Egy friss kutatás jelentős átalakulásokat tárt fel a hazai munkaerőpiacon az elmúlt öt év során a fluktuáció és a munkahelyi létszámok dinamikájáról.
Bizonyos területeken az óvatosság jellemzi a létszámgazdálkodást - közölte a hazai Bosch-csoport a létszámstopra vonatkozó kérdésünkre. Emellett a külföldi dolgozókról is szó esett.
Foglalkoztatnak külföldi munkavállalókat az Audi Hungáriánál, többségük a Volkswagen Konszern más országokban működő gyáraiból érkezik Győrbe.
Országos szinten számottevően csökkent a munkavállalói fluktuáció, 28 százalékra mérséklődött tavaly, az egy évvel korábbi 33 százalékról.
A vállalatok visszafogott toborzással működtek az elmúlt időszakban a változékony gazdasági környezet miatt.
Új munkavállalót nehéz találni, miközben a hűséges kollégákat egyre jobban frusztrálja a munkateher és az újaktól elmaradó juttatások szintje.
Egyedül a kereskedelem területén csökkent a fluktuáció, a szolgáltatás és termelés területén egyaránt nőtt.
Az évtizedek óta nem látott áremelkedés miatt a munkavállalók és a munkáltatók egyaránt jelentős béremeléssel számolnak az idei évben.
A feldolgozóiparban jelenleg mintegy 25-30 százalékos a fluktuáció, rengetegen fél évet sem töltenek a munkahelyükön.
Nagy árat fizethetnek a vállalatok és a magánszemélyek egyaránt, ha nem fordítanak kellő figyelmet az IT-biztonságra. Holott koránt sem lehetetlen felkészülni ezekre a támadásokra
A magyarországi vállalatok idén nagyobb arányban várnak gazdasági visszaesést jövőre, de a cégek fele még így is növekedésre számít 2023-ban.
Jelentősen átalakult a HR szakma döntéshozatali folyamata az elmúlt években, jellemzően gyorsan és jelentős mértékben hatnak az iparágra a gazdasági környezet változásai.
A termelés már csökken, de a vállalkozások száma tovább növekszik az építőiparban.
Újra a járvány előtti szinten, 32 százalék volt az átlagos fluktuáció Magyarországon 2021-ben. A fehérgalléros dolgozók között is nagymértékben emelkedett az elvándorlás.
Minden korábbinál súlyosabb krízishelyzet állt elő a fuvarozásban, a munkaerőhiány az egekbe szökött, emiatt a bérigények is elszabadultak.
Több kategóriába sorolhatók a cégek, az infláció figyelembevételével összességében nagyságrendileg 10% +/- 2% teljes piaci bérkorrekció várható.
Nem mindenki szeretne élmezőnybe kerülni, és nem kell sztárnak lenned a munkahelyen: az átlagos munkatársak ugyanannyira értékesek.