Ez az 5 legdurvább környezetrombolás ma Magyarországon: a végén mi fogjuk megszívni
A természet és az ember kapcsolata nagyon hasonló Magyarország és az EU viszonyához: annak ellenére, hogy részei vagyunk, folyamatosan harcban állunk vele.
A természet és az ember kapcsolata nagyon hasonló Magyarország és az EU viszonyához: annak ellenére, hogy részei vagyunk, folyamatosan harcban állunk vele.
Ez már a második nekifutás: 2019-ben egy kilencszintes lakóparkot akartak itt megépíteni.
Az ország leghosszabb, 1410 méter hosszú zipline, azaz átcsúszó pályát építenék meg Budapesten, a János-hegy térségében.
Jó esetben valóban látványosság a lombkoronasétány, amelyre van példa szép számmal Magyarországon is. A Pénzcentrum most ezek közül szemezgetett.
A természetvédelmi hatóság Zámbó Péter szerint ugyanúgy ellenőrizni fog minden fakitermelést, mint eddig.
Magzati károsodást nem okoz a koronavírus-fertőzés, de a várandós nőnél jelentkező tünetek és szövődmények.
Az elmúlt években számos vásárlót vertek át a hirdetésekben alacsony árat ígérő, majd fizetés után, az áru leszállítása nélkül kámforrá váló csalók.
Ne maradj le a legfontosabb eseményekről.
Pedig nem olcsó az előállítás.
Polgármesteri levelet fogalmazott a Normafa rehabilitációjáról Pokorni Zoltán.
Az idei első negyedévben összesen 22 halálos kimenetelű munkabaleset történt hazánkban. A legnagyobb veszélyben az építőipari munkások vannak. A Pénzcentrum.hu összegyűjtötte melyek a leginkább veszélyes ágazatok hazánkban.
A Greenpeace több multinacionális nagyvállalatról is azt állítja, hogy közvetve támogatják az indonéziai őserdők kiirtását, ezzel pedig több faj, köztük a területen élő tigrisek létét veszélyeztetik.
Március második hetében a Greenpeace környezetvédő szervezet globális kampányba kezdett a világ legnagyobb élelmiszergyártó vállalatának számító Nestlé ellen. A környezetvédők szerint a multi alapanyag-beszállítói súlyosan veszélyeztetnek egy orangután-fajt.
Kutatók azt állítják, hogy a globális felmelegedés leküzdéséhez le kell, hogy mondjuk a húsfogyasztásról, az állatok által kibocsátott metángáz ugyanis nagyságrendekkel károsabb, mint a széndioxid.
Titkos vizsgálatokat folytatott a Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet a brazil szarvasmarha iparról, ami -megállapításuk szerint- a világon az erdőirtás fő oka. A vizsgálat kimutatta, hogy Magyarországon is kedvelt ételek, sport- és divat márkák jelentős mértékben hozzájárulhatnak Amazónia esőerdeinek kiirtásához.
Földünk tartalékai bizony nem kimeríthetetlenek, nem véletlen, hogy ma már szinte mindent igyekszünk újrahasznosítani, és különféle alternatív energiaforrások után kutatunk. A Nottingham Egyetem kutatói ezúttal banánhéjból próbáltak fűtőanyagot előállítani, méghozzá sikerrel. Fontos hír ez Afrika számára!
Sztavrosz Dimasz, Európai Uniós környezetvédelmi biztos szerint Európának inkább nem kellene teljesíteni a 2007 márciusában elfogadott 10%-os (2020-ra) bekeverési arányt, mondván, hogy a bioüzemanyagok csak ártanak a környezetnek és a világ szegényeinek. Ez a megállapítás nem több mint a bioüzemanyagok használatában ellenérdekelt nagyipari szervezetek, az egyes politikai érdekcsoportok és a civil mozgalmak lobbizásának visszatükröződése. A Bizottságon belüli belső harcokat mi sem bizonyítja jobban, mint Piebalgs energetikai biztos azon nyilatkozata, hogy az Európai Uniós Bizottság utasítást kapott az Európai Tanácstól, miszerint a bioüzemanyagokra vonatkozó mennyiségi előírást be kell tartani, tehát ez a szándék változatlan, és ezért a megújuló energia direktíva a bioüzemanyagokra vonatkozó 10 %-os célkitűzéssel kerül benyújtásra.
Magyarországon még ugyan gyermekcipőben járnak az etikus befektetések, de a jó hír az, hogy már nálunk is megvan a lehetőség arra, hogy pénzünket tudatosan helyezzük el egy olyan alapba, amely elveinknek, illetve véleményünk szerint a társadalomnak is megfelelő.