Levonták a következtetéseket a covid világjárványból: erősebb felügyeletre van szükség Európában
A jelentésben kiemelték: az Európai Bizottság a világjárvány korai szakaszából levont tanulságokat felhasználva több határozatot és tervet fogadott el.
A jelentésben kiemelték: az Európai Bizottság a világjárvány korai szakaszából levont tanulságokat felhasználva több határozatot és tervet fogadott el.
Az Európai Gyógyszerügynökség nem javasolja egy új, az Alzheimer-kór ellen kifejlesztett gyógyszer forgalomba hozatalát az Európai Unióban.
Az ALS betegség kezelését célzó gyógyszer kapott zöld utat az Európai Gyógyszerügynökségnél.
Az Európai Bizottság engedélyezte a Novavax által kifejlesztett Nuvaxovid XBB.1.5 nevű koronavírus elleni módosított oltóanyagának alkalmazását az Európai Unióban - jelentette be szerdán a brüsszeli testület.
Az Európai Gyógyszerügynökség forgalmazásra javasolta a Pfizer és a Moderna új vakcináit
A gyártók már a múlt hónapban benyújtották a jóváhagyáshoz szükséges kérelmet az Európai Gyógyszerügynökségnek.
Az Imvanex nevű oltóanyag használatát kiterjesztenék az emberek majomhimlő betegséggel szembeni védelmére is
Az ajánlás az eddig uniós alkalmazásra ajánlott, mRNS alapú vakcinákra vonatkozik.
A Paxlovid nevet viselő gyógyszert a magas kockázati csoportba eső felnőttek kezelésére lehet majd használni.
Az előzetes adatok továbbra is azt mutatják, hogy az új típusú koronavírus ellen rendelkezésre álló vakcinák hatékonyak az omikron variáns ellen.
Az Európai Bizottság hétfőn feltételes forgalomba hozatali engedélyt adott a Novavax amerikai biotechnológiai vállalat által az új típusú koronavírus ellen kifejlesztett oltóanyagának.
Jelenleg ez az egyetlen, európai klinikai vizsgálatokban tesztelt lehetséges koronavírus-vakcina, amely inaktivált vírust tartalmaz.
A hét végére az is kiderül, hogy mennyire hatásosak az omikron variáns ellen a most használt oltások.
A teljes Európai Unióban, így Magyarországon is alkalmazhatják a Pfizer vakcináját az 5-11 éves korosztályban, ha a nemzeti hatóságok így döntenek.
AZ EMA ajánlást adott ki a Merck gyógyszeripari óriásvállalat által a koronavírus ellen kifejlesztett molnupiravir nevű, szájon át szedhető gyógyszer alkalmazására.
A Házi Gyermekorvosok Egyesületének információi szerint heteken belül meg lehet az engedély az egyik oltóanyagra.
A koronavírus rendkívül fertőző delta variánsa elleni legteljesebb védekezéshez már a kezünkben az eszköz az EMA szerint.
Az ország oltási programja jól halad, és a kórházban ápolt betegek száma is alacsony.
Románia megkezdte szombaton a 12-15 éves gyerekek koronavírus elleni oltását, még mielőtt Brüsszel hivatalosan engedélyezte volna ezt.
Az ajánlás ugyanaz, mint a többi korosztálynál: két oltást között három hétnek kell eltelnie.