Megkezdődött az év egyik legfontosabb eseménye Szegeden: erre özönlenek majd a turisták
Csaknem két hónapon át, kilencven helyszínen mintegy háromszáz eseménnyel várják a látogatókat.
Csaknem két hónapon át, kilencven helyszínen mintegy háromszáz eseménnyel várják a látogatókat.
A demonstrálók reggel óta érkeznek a fővárosba, ahol 16 órakor kezdődik az utóbbi négy és fél hónap legnagyobb tiltakozása.
A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy nemcsak a kezeléseknél, hanem a megelőzésben is fontos szerepe lehet a környezettudatos döntéseknek.
Nemrég kihirdették a keresztféléves egyetemi felvételi ponthatárokat, ami sokak számára jelentett örömteli fordulatot.
A Szegedi Tudományegyetem továbbra is a világ legjobb egyetemei között szerepel a Times Higher Education szakterületi rangsorain.
A DPR 2024-es adatai alapján a régészet alapszakos diploma bizonyult a legrosszabbul fizetőnek, átlagosan bruttó 265 930 forintos kezdőfizetéssel.
A legnagyobb visszaesés az Eötvös Loránd Tudományegyetemen volt, amely 2062 férőhellyel csökkentette az idei keretszámát.
Az Amigos a Gyerekekért Alapítvány mára 250 önkéntessel és 300 millió forintos éves bevétellel az ország egyik legjelentősebb jótékonysági non-profit szervezetévé vált.
Meglehetősen kicsi a havi ösztöndíjak összege még a legnagyobb magyar egyetemeken is, ráadásul nagyon sokan nem is álmodhatnak arról, hogy bekerülnek a szórásba.
Sok egyetemen 4-5 hétköznapot is kapnak a hallgatók pihenésre, de egyes intézményekben csak az október 23-i és november 1-jei munkaszüneti napokkal kell beérniük.
Főszabály szerint az egyetemisták és főiskolások után már nem járna a családi pótlék.
Megkezdte munkáját a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) munkacsoportja, amely felülvizsgálja a felsőoktatási intézmény gólyatáborainak szabályozását.
Előrelépett az Academic Ranking of World Universities (ARWU) nevű, leginkább Sanghaj-listaként ismert egyetemi világrangsorban a BME.
Az idei felvételi eljárás során az egyetem 11 960 jelentkezőt vett fel képzéseire.
Kihirdették a felsőoktatási felvételi ponthatárokat: közzé tette az Oktatási Hivatal, mely szakokra milyen eredményekkel lehetett bejutni idén. A felvételizőket SMS-ben is értesítik.
Ma este eldől, hogy a több mint 120 ezer jelentkező közül az általános eljárásban hányan kerülnek be egyetemre, főiskolára.
A magyar egyetemisták majdnem fele külföldre költözne egy friss felmérés szerint.
A friss diplomások 78 százaléka már egyetemi tanulmányai alatt is dolgozott legalább a felsőfokú képzés egyes szakaszaiban.
Többet isznak, több drogot használnak, de kevesebbet dohányoznak az egyetemisták mind a középiskolás, mind a 18-34 éves korosztály átlagához képest.
A magyar egyetemisták 39 százaléka nem ajánlaná másoknak is a jelenlegi egyetemi képzését - derül ki az Eurostudent legfrissebb felméréséből.