Indul a dráma a magyar boltokban: nagyot drágulhatnak a karácsony alapélelmiszerei
Pákozd Gergely, a Tojásszövetség alelnöke szerint az év végi kereslet csúcsszezonban további nyomást gyakorolhat az árakra.
Pákozd Gergely, a Tojásszövetség alelnöke szerint az év végi kereslet csúcsszezonban további nyomást gyakorolhat az árakra.
A dió nem csupán a karácsonyi bejgli elengedhetetlen alapanyaga, advent időszakában sokkal több is ennél: jelkép, a gazdagság, a termékenység, a hosszú élet szimbóluma is.
Te már időben beszerezted a karácsonyi sütés-főzéshez a diót? Érdemes lépni, mert ünnepek előtt így is rohamra számítanak a kereskedők. De hogyan válasszunk diót, ami karácsonyig friss marad? Most ebben is segítünk!
Az adventi időszakban jelentősen megnő a dió iránti kereslet a hazai fogyasztók körében.
2024 telén különösen érdemes figyelni a boltok leárazásait, mert egy-egy szükséges alapanyagot jókora kedvezménnyel is meg lehet csípni.
Bizonyos diófélék és szárított gyümölcsök esetében is kötelező lesz 2025. január 1-jétől a származási országot jelölni.
Skót kutatók felfedezték, hogy a brazil dióban és más élelmiszerekben megtalálható szelén kulcsszerepet játszhat a mellrák terjedésének megakadályozásában.
Még mindig nagyon sok az elhanyagolt, a termesztéstechnológiát tekintve alacsony színvonalú dióültetvény, ez nem tesz jót a magyar dió versenyképességének.
A magyar termésátlagok sok esetben a hektáronkénti 1-1,5 tonnát sem érik el, szemben a versenytársainkkal, ahol a 4-5 tonnás hektáronkénti átlag sem szokatlan.
Évek óta hiába várjuk az őszi diószüretet, de itt az új alternatíva, amelynek nincs kártevője. Hazai körülmények között is remekül megél, a gyümölcse talán még ízletesebb a dióénál.
Pár évtizede még úgy hittük, hogy a diófának semmi sem árthat. Mára ez a helyzet gyökeresen megváltozott, az egyik legsérülékenyebb gyümölcsfánk lett. Nagyon nem mindegy, milyen fajta diófát vásárolunk, és az sem, hogy hová ültetjük a kertben.
Az már biztos, hogy idén is borsos áron kerülhet dió és mák a vásárlók kosarába.
Hiába állt csökkenő pályára az infláció, majdnem ötezer forintba kerül idén egy minőségi cukrászdai bejgli.
A magyar diótermés csalódást okozott, főleg Békés megyében. Az Ukrajnából érkező olcsó importdió jelent problémát. A hazai dió mérete viszont versenyelőnyt jelenthet az exportpiacon.
A magyar diófajták rendelkeznek a legkorábbi érési idővel az északi féltekén termesztett fajták közül, továbbá nagy a termésméretük, amivel extra áruértéket képviselnek. De mennyibe kerül most a dió a boltokban és piacokon? Ennek jártunk utána.
Az ünnepi készülődést, ha pénztárcakímélésről van szó, nem lehet elég korán elkezdeni.
Jó termésben bíznak idén a hazai dióültetvényeken gazdálkodók. A múlt évi aszály után a termés mennyiségében és minőségében is jelentős előrelépés várható.
Június második felében több kerttulajdonos kereste meg Tóth István növényvédelmi szakmérnököt, hogy segítsen nekik, miért hullik le zölden a dió a fáról.
Nagyon durva pusztítást tud végezni a dióburok-fúrólégy, de egyáltalán miről ismerni fel?
Milyen lehet az idei termés? Miről ismerhetjük fel kertünkben ezeket a kártevőket? Miként védekezhetünk ellenük? Cikkünkben most ennek jártunk utána.