Te is külföldre jársz bevásárolni? Súlyos döntésre készül a kormány, erre figyelnie kell a magyaroknak
Románia Mezőgazdasági Minisztériuma sürgősségi rendeletet készít elő, amely 20%-ra korlátozná az ország élelmiszertermékeinek árrését.
Románia Mezőgazdasági Minisztériuma sürgősségi rendeletet készít elő, amely 20%-ra korlátozná az ország élelmiszertermékeinek árrését.
A Travel Free Shop egyik különlegessége az egyedi alkoholos italok és édességek sora, amelyek máshol nem elérhetőek az országban.
Mélyponton a drágulás üteme Szlovákiában, az élelmiszer-kategóriák 40 százalékát már olcsóbban lehet kapni a boltokban, mint egy éve. Ez a magyar vásárlókat is vonzza.
A KSH friss adatai szerint 2023-ban a nyugati országrészben jóval az országos átlag felett csökkent a kiskereskedelmi forgalom.
Egyre többen járnak át a szlovák boltokba bevásárolni, akár több száz kilométerről is, mert még így is megéri.
Mind a Piros Arany, mind a Gulyáskrém, de még a Fokhagymakrém és a Vénusz étolaj is jóval drágább Szlovákiában, mint idehaza.
Megjelent a a CashTag legújabb része, amelyben ezúttal a magyar, a szlovák és az osztrák Lidl árait hasonlítottuk össze bizonyos termékekre vetítve.
Most épp egy osztrák Billa áruházban olcsóbb ugyanaz a magyar Pick szalámi, mint itthon. Az átlagbérekre vetített szalámi-index pedig még ennél is jóval borúsabb képet fest.
Nagyon durván megugrott a magyarok kiruccanásainak száma az év harmadik negyedévében tavalyhoz képest - ezt lehet kiolvasni a KSH nemrég közzétett adataiból.
A magyarok 51 milliárd forintot költöttek utazásaik során termékek és szolgáltatások vásárlására az idei második negyedévben, amivel életre keltették a bevásárlóturizmus jelenségét.
Északi szomszédunk a második legnépszerűbb úticél a bevásárlóturistáknak és a pihenésre, kikapcsolódásra vágyóknak is
Mialatt az idei első negyedévben egy átlagos budapesti több mint 500 ezer forintot költött el az üzletekben, addig Nógrádban ez az összeg több mint 200 ezer forinttal kevesebb volt.
Nem a Balaton a külföldiek legnépszerűbb úticélja a főváros után - derült ki a KSH adataiból. A nem magyar utazók inkább a fürdővárosainkat választják.
Amíg a kiskereskedelmi szereplők agyba-főbe dicsérik a kormány döntését, a turizmusból vagy vendéglátásból élők rettegve számolnak vissza augusztusig.
Látható, hogy az emberek jobban vigyáznak a pénzükre, immár többször is meggondolják, hogy az alapvető cikkeken kívül mire költenek - mondta.
Egyre többet utaznak a magyarok külföldre, és az utolsó negyedéves adatokat összehasonlítva az is kitűnik, hogy egyre több pénzt is költünk idegenben.
A HelloVidék annak járt utána, mennyire éri meg annak, aki Szlovákiába ruccan át vásárolni.
Az utóbbi időszakban felélénkült a bevásárlóturizmus, egyre több magyar jár át a szomszédos országokba tankolni vagy vásárolni.
Egyre több magyar jár át Horvátországba bevásárolni, a schengeni csatlakozás pedig még egyszerűbbé teszi a dolgot. Sok termék nagyjából feleannyiba kerül kint, mint itthon.
Nagyságrendileg 30-40 százalékkal olcsóbbak az alapvető élelmiszerek, a fogorvosi ellátáson pedig több ezer eurót lehet spórolni.