Minimálbér emelés 2022: így alakul az adóterhelés, a munkáltatók nem biztos hogy örülni fognak
A hazai minimálbér tartja a lépést a létminimummal, miután azt 2018-ban, a rendszerváltás óta először utolérte azt.
A hazai minimálbér tartja a lépést a létminimummal, miután azt 2018-ban, a rendszerváltás óta először utolérte azt.
A tartós gazdasági növekedést a termelési hatékonyság javítása, és a foglalkoztatottság bővülése, új munkavállalói csoportok alkalmazása alapozhatja meg - mondta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Költségvetési és Versenyképességi Elemzések Igazgatóságának igazgatója Budapesten, a Magyar Közgazdasági Társaság szakmai fórumán.
Márton Katalin: Mi is érzékeljük a bérnyomást.
Belegondoltál már, mennyit dobsz a közösbe?
Ezért nincs Magyarországon nyugati fizetés.
Magyarországon a harmadik legmagasabb az adó mértéke.
Nem lett olyan fényes az a nemzetközi jelentés, mint ahogy a minisztérium értékelte.
A jelenlegi 47 százalékról 30-35-re csökkenhetne a közteher mértéke.
Most akkor sok vagy kevés az adó Magyarországon?
Mennyit ér valójában a minimálbér-emelés? Itt a válasz.
Havonta ötezer forinttal emelkedett idén a bruttó minimálbér, ebből azonban csak 3 275 forint marad a munkavállalók zsebében. Ez nagyjából ahhoz lesz elég, hogy idén ne romoljon tovább a legkisebb keresetek vásárlóértéke, az elmúlt évek veszteségeinek ellentételezéséhez azonban kevés.
A kormány 92 ezer forintos minimálbérre valamint 108 000 forintos garantált minimálbérre tesz majd ajánlást, a versenyszférában 5 százalékos béremelést ajánl, továbbá a szociális partnerekkel közösen elfogadott béremelési ajánlás feletti béremelés egy részét a munkáltatónak részben visszatérítené - olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium mai közleményében, amely az egykulcsos szja megteremtésének lépéseiről szól. Mindennek költségvetési bevételi fedezetét az jelentené, hogy a 202 ezer forint felett keresők átmeneti hozzájárulást fizetnének. Jócskán átalakul az egykulcsos adórendszer...
Három javaslatcsomagot vázolt fel a keddi kormányzati konferencián Gyurcsány Ferenc, amelyek mentén elindítja a kabinet az intenzívnek beharangozott szakmai-politikai egyeztetési sorozatot a 2009-es adóátalakításokról. A következő egy hónapban zajlik a társadalmi egyeztetés, majd április végére alakítja ki álláspontját a kormány. Ezt május-júniusban a parlamenti viták követik, így a kormány céljai szerint a félév végéig megszülethetnek az adórendszerbeli változtatásokról szóló törvények.