Brutális bírság lett a telefonbetyárkodás vége: ezt sose felejti el a magyar hecchuszár
65 ezer forint bírságot kapott az a férfi, aki bejelentést tett a 112-es segélyhívóra múlt héten, miszerint bele akarják dobni a tatai Öreg-tóba.
65 ezer forint bírságot kapott az a férfi, aki bejelentést tett a 112-es segélyhívóra múlt héten, miszerint bele akarják dobni a tatai Öreg-tóba.
Az Országos Mentőszolgálat felhívta a figyelmet arra, hogy sokan félreértik a mentők szerepét és feladatait.
A Gondosóra programra való jelentkezés ingyenes, a szolgáltatás pedig havidíjmentes 65 év felettieknek, eddig az idősek közel 30 százaléka igényelte.
Elkezdett terjedni a Facebookon egy megtévesztő bejegyzés, amely szerint szeptember 1-jétől a mentő és az egészségügyi ellátás hívószáma 1830-ra változna.
Még nem minden megyében él az új, 1830-as orvosi ügyeleti telefonszám. Kiemelték, az új rendszer bevezetése után is megmarad a 112-es segélyhívó vonal.
Egységesül az ügyeleti ellátás rendszere: a betegnek a 1830-as központi telefonszámot kell majd hívnia, ahol a vármegyei mentésirányítás dönt a tünetek alapján a további teendőkről.
Komoly veszélybe sodorta magát vasárnap éjjel két bajba jutott autós az M0-s autóúton. A Magyar Közút nyomatékosan kér mindenkit: ezt ne tegye, ha lerobbanna.
Nem éri meg ezzel szórakozni.
Ilyenkor inkább édesanyánk segítségét ajánlják a hatóságok.
Érthető, hiszen elég veszélyes dolog.
Arra kérik a lakosságot, csak valós veszély esetén hívják a 112-t.
Csökkenhet a balesetekből eredő halálozás.
Sztrókos betegnek kellett várnia.
Így szűrik ki a kamu hívásokat.
Tavaly 92 ezren (!) hívták rossz szándékkal a segélyszámokat.
Öt hónap alatt 2,2 millió hívást regisztráltak a 112-es európai segélyhívó számon.