22 °C Budapest

Itt történt a legutóbbi strandhalál a Balatonnál

2017. augusztus 5. 20:15

Egy balatonfüredi strandon érte a halál azt az 57 éves férfit, akit körülbelül másfél órája nem találtak a hozzátartozói, mikor a strandon szolgálatot teljesítő vízimentőhöz fordultak segítségért. Holttestét a strandolók segítségével a vízben a találták meg.

Másfél órája nem találta 57 éves hozzátartozóját egy család, amikor egyikük értesítette a vízimentőt. A strandon azonnal megkezdték a férfi felkutatását, parton és vízben egyaránt. A strandolók közreműködésével csatárláncot alakítottak ki, melynek köszönhetően a jelzéstől számított nem sokkal több mint húsz perc után megtalálták a férfi holttestét a 140 cm-es vízben - olvasható Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata és Önkéntes Tűzoltó Egyesület honlapján.

A férfit a partra vitték, ahol a strand vízimentője illetve az időközben helyszínre érkező mentős esetkocsi, valamint egy mentőhajó legénysége megkezdte az újraélesztést, amely nem járt sikerrel.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2025. április 24. 09:46
Greg Jensen a Wall Street Journal hasábjain megjelent Mind merkantilisták vagyunk írása Milton Fried...
MEDIA1  |  2025. április 23. 17:07
Bemutatta a Ringier Hungary, kik és hogyan fogják megújítani a médiavállalat zászlóshajó termékét, a...
MNB Intézet  |  2025. április 23. 15:25
A kutatások és történelem alapján mely országok lehetnek az AI nyertesei és ez mitől függ? Az egyes...
Kiszámoló  |  2025. április 21. 10:48
Hogy mennyire nem felesleges írni  a pénzügyi termékekről újra és újra, az a múlt heti cikk hozzászó...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. április 24. csütörtök
György
17. hét
Április 24.
A rendőrség napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33