Lezuhant egy vitorlázó kisrepülőgép vasárnap Dunakeszin, a járműből a pilóta még a tűzoltók kiérkezése előtt kiszállt. Egy ember került kórházba a baleset miatt.
Tízmilliós lakáshitelével küszködik Vörös Lászlóné, vagyis a Dunakeszi Repülős napon szörnyethalt biztonsági őr özvegye. Hiába állapított meg a szakértő 30 millió forintot, a biztosító szerint azonban keresetveszteség nem érte az özvegyet, ezért nem hajlandóak fizetni.
Vörös László 2009 július 18-án vesztette életét, amikor a Dunakeszi Repülős napon egy kisrepülő lezuhant, két autónak ütközött, majd elgázolta a helyszínen szolgálatot teljesítő biztonsági őrt.
"A tragédia után majdnem egy évvel peren kívüli egyezséget és 3,5 millió forintot ajánlott a biztosító. Ez az összeg nem tartalmazta a keresetkieséssel járó veszteséget. Idén megállapították, hogy valójában nem ért ilyen kár" - magyarázta a Bors Onlinenak az özvegy, valamint hozzátette: "Szörnyű, hogy kénytelen vagyok bíróságra menni. Nem a férjem halálából akarok meggazdagodni, de egész egyszerűen képtelen vagyok kifizetni a törlesztőrészleteket."
A biztosító a gyászoló özvegynek férje után korábban 3,5 millió forintot kártérítést állapított meg és véleményük szerint ezzel végleg ki lett fizetve az asszony.
"Az igazolt, és indokolt károkat (vagyoni - nem vagyoni károkat) korábban megtérítettük, csupán a tartáspótló járadék jogcímen előterjesztett igény maradt függőben. Az eddig rendelkezésünkre álló jövedelemigazolások figyelembe vételével, a baleset előtti és a baleset utáni időszakot megvizsgálva jelenleg keresetveszteség nem állapítható meg" - közölte a hírportál megkeresésére az Allianz biztosító.
Mai elemzésünk: Nem is gondolnád! Így intézik a pénzügyeiket a látás- és mozgássérültek
Egy korábbi körkép a hitelekhez kapcsolódó életbiztosításokról:
Meghalt a frankhiteles! Adósságot örökölnek tőle, pedig volt életbiztosítása
A Pénzcentrum.hu korábbi cikkében annak járt utána, hogy igaz-e, hogy a devizahitelek mellé kötött kockázati életbiztosítás az adós halála esetén az árfolyamváltozás miatt nem a fedezi a teljes adósságot, és az árfolyamveszteségnek megfelelő tartozás az örökösökre száll?
Bár sok frankhiteles ügyfél nem is rendelkezik hitelfedezeti életbiztosítással, aki mégis megkötötte a kockázati terméket a hitele mellé, annak érdemes felülvizsgáltatnia a haláleseti összeget. Aki két évvel ezelőtt felvett egy 5 millió forintos lakáshitelt svájci frank alapon és kötött mellé egy 5 millió forintos hitelfedezeti életbiztosítást, annak a fennálló tartozása az árfolyamváltozás következtében - futamidőtől függően - még késedelem nélküli törlesztés esetén is elérheti a 6,5 millió forintot.
A K&H Bank képviseletében elmondták, hogy ez sajnos így van, tekintettel arra, hogy a fenti példában említett biztosítás alapján mindenképpen 5 millió forintot fizet a biztosító függetlenül az árfolyam alakulásától. A biztosító által kifizetett összeg az aktuális árfolyamon előtörlesztés formájában csökkenti a fennálló tőketartozást.
A Sopron Bank is megerősítette a felvetésünket. A bank szerint ez sajnos valóban így van, hiszen a hitelfedezeti életbiztosítás konstrukció ezt a szolgáltatást nyújtja. A biztosítás értéke általában a kölcsön folyósításkori forint ellenértékre lett meghatározva, megkötve. A probléma elkerülésének érdekében lehetőség van befektetési típusú életbiztosítás kötésére hitelt meghaladó összegre, vagy a hitelfedezeti és a befektetési típusú életbiztosítás kombinálására az ügyfél által meghatározott összegre.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A jelenlegi árfolyamszint mellett a Volksbanknál is adósságot örökölnek az elhunyt - bár életbiztosítással rendelkező - devizahiteles ügyfél örökösei.
Harnos András, az AEGON Hitel Zrt. vezérigazgatójának válaszából kiderül, hogy amennyiben a hitel devizaneme eltér a biztosítási szerződés devizanemétől, a kifizetéseknél előfordulhat, hogy azok a hiteltartozást nem fedezik, ugyanis az árfolyam változások iránya kedvezőtlenül is érintheti az ügyfelet, ezáltal a forintban kifejezett tartozás összege növekedhet. Azon terméküknél, amely figyelembe veszi az árfolyamváltozást, az ügyfél nem visel árfolyamkockázatot.
A Budapest Bank képviseletében a Pénzcentrum.hu-nak elmondták, hogy a biztosítási feltételek szerint a biztosított halála esetén a biztosító a biztosítási esemény időpontjában a kölcsönszerződés alapján fennálló tőketartozást fizeti meg. Devizában nyújtott kölcsönök esetén a tőketartozás a devizában nyilvántartott aktuális tőketartozás és a Budapest Bank adott devizára vonatkozó, a tőketartozás kimutatásának napján érvényes deviza vételi árfolyamának szorzata. A fentieknek megfelelően a leírt esetben a biztosító kifizeti a teljes, 6,5 millió forintos tartozást.
Kozák Judit, az Allianz Bank vezérigazgatója elmondta, hogy a bank valamennyi jelzálogkölcsönéhez kapcsolódóan csoportos hitelfedezeti személybiztosítást köt kölcsönügyletenként két személyre (aki a kölcsönügylet Adósa/Adóstársa) vonatkozóan, melynek díját a bank fizeti, így a kölcsönfelvevőknek az életbiztosítási védelem teljesen ingyenes. Az életbiztosítás kedvezményezettje az Allianz Bank, így a futamidő alatt bekövetkező tragédia esetén a teljes kölcsöntartozást a biztosító kiegyenlíti (legfeljebb 30 millió forint tőke és járulékai erejéig) a bank felé. Ebből következően nem fordulhat elő a fent felvázolt helyzet, miszerint a hitelfedezeti életbiztosítás az árfolyam változásából fakadóan nem nyújt elég fedezetet a kölcsön visszafizetéséhez.
Az OTP Bank tájékoztatása szerint ilyen jellegű konstrukció nem volt a banknál. Deviza alapú hitel felvétele esetén DEVIZA Forrás Életbiztosítást lehetett kötni, aminek havi biztosítási díja az árfolyam változásától függően alakult minden hónapban. Az értékkövetésnek köszönhetően egy sajnálatos biztosítási esemény bekövetkezésekor az OTP Banknál nem fordulhat elő, hogy a biztosítási összeg nem fedezné a hiteltartozás összegét.
A CIB Bank Hitelfedezeti Védelem szolgáltatása a teljes fennálló tartozást kifizeti ilyen esetben.
Az UniCredit Bank a hitelfelvevő ügyfél és családja anyagi biztonsága érdekében javasolja, de kötelezően nem írja elő, hogy ügyfelei hitelfedezeti életbiztosítást kössenek a felvett hitelek mellé. A biztosítás megkötését ugyanúgy ügyfelei döntésére bízza, mint azt, hogy melyik biztosítótársasággal szerződnek, így a biztosítási szerződések az egyes konkrét esetekben eltérőek lehetnek.
Ki jár jól ezzel? Újabb törvény került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárak ügyében
A társadalmi egyeztetés keretében beérkezett módosításokkal került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló törvény.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.