Megduplázódott a kisállat-termékek iránti kereslet az elmúlt évben a foodorán.
Nem tart ki a hazai burgonyatermés február után, és addig is tartósan magas árakra kell számítani. Ha elfogy a magyar burgonya, tavasszal jön az import, és további 15-20 százalékos drágulás várható - írja Világgazdaság.
A tél végétől kezdődő hónapokban a hazai burgonyapiac csaknem teljes egészében az importra támaszkodhat csak, így várhatóan februártól kezdve megismétlődik az idén megtapasztalt drágulási hullám a burgonya esetében. Az idén április és május környékére kialakult akár 300 forintos ár némileg enyhült az újburgonya megjelenésével, a későbbi aszály azonban ismét rontott a várakozásokon.
Az árnövekedési időszak februártól a jövő évi hazai újburgonya megjelenéséig, májusig, júniusig tarthat.
A fő problémát a nyári forróság és az eső hiánya jelentette. Az őszi csapadékos és hűvös időjárás már nem okozott számottevő kárt a burgonyatermésben, legfeljebb a betakarítást hátráltatta néhol. Extrém időjárási körülmények jellemezték az idei évet, nyáron csaknem három hónapig tartó szárazság volt, amely nem kedvezett a burgonya termésének - nyilatkozta a Világgazdaságnak Polgár Zsolt, a Pannon Egyetem Agrártudományi Centrumának elnöke és a burgonyakutatási központ igazgatója. A szakember hozzátette: mindazokon a termőterületeken, ahol nem volt öntözés a mennyiségben és a minőségben egyaránt visszaesés lesz idén, ezért a tavalyi, gyenge évnél idén sem lesz jobb évjárat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


