Nem volt már áram alatt az a lámpa, amelyik tegnap robbant fel a Lövölde téren. Az egyik sérült pedig hálásan megköszönte a segítséget mindenkinek.
Fogyasztóvédők szerint az élelmiszeripar nyomására vetette el az Európai Parlament azt a javaslatot, amely szerint az élelmiszerek csomagolásán közlekedési lámpa módjára jeleznék a hozzávalók mennyiségét -írja a Világgazdaság.
Az új szabályozás lényege, hogy valamennyi tagországban kötelezően fel kell tüntetni a csomagolás elülső oldalán a termék, majd a késztermékek energia-, zsír-, telítettzsír-, cukor- és sótartalmát, valamint szénhidráttartalmát, ugyanakkor közölnie kell a gyártónak azt is, ezekből az anyagokból mennyi a napi ajánlott bevitel.
Elvetették azonban azt a javaslatot, amely - a brit módszer szerint - a közlekedési jelzőlámpa zöld-sárga-piros fényeihez hasonlóan jeleznék a termékeken, hogy az egyes tápanyagok mennyisége káros-e az egészségre vagy sem.
Az ipar szereplői szerint ez a színkódos jelölés nem egyértelmű, sőt, megtévesztő lehet a fogyasztónak, ez komoly károkat okozna számukra, ráadásul visszavetné a termékfejlesztést is.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


