Ebben az évben az élelmiszerlavina program - a Magyar Élelmiszerbank Egyesület és a Syngenta magyar érdekeltségeinek közös kezdeményezése - egy önkormányzati pályázattal is kibővült - közölte a Magyar Élelmiszerbank Egyesület az MTI-vel.
Ennek lényege: a kiválasztott önkormányzatok és civil szervezetek vetőmagot és növényvédőszert kapnak saját területük megműveléséhez. Vagyis a program kezdeményezői számítanak a helyben élők munkájára is.
Az Élelmiszerbank és a Syngenta által februárban meghirdetett programra 26 pályázat érkezett. Nagyobbrészt önkormányzatok jelentkeztek, de a pályázók között volt a hajléktalanok beilleszkedését segítő alapítvány, helyi cigány önkormányzat és értelmi fogyatékosok otthona is.
A most induló kistermelői program mellett folytatódik az élelmiszerlavina hagyományos programja is. Ennek keretében az idén, a tavalyi mértékhez hasonlóan, mintegy 100 tonna élelmiszert osztanak szét mintegy 10.000 családnak a betakarítást követően az ősz elején.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


