Az elmúlt napok élelmiszerbotrányaira reagálva megszólalt az Országos Kereskedelmi Szövetség is. A szervezet arra hívja fel a figyelmet, hogy az Európai Unió előírásai alapján az élelmiszer biztonságáért az előállító, vagy a terméket az Unión kívülről behozó első forgalmazó a felelős.
Az elmúlt napokban több élelmiszerről derült ki a hatóságok, a gyártók, vagy a kereskedők minőségvizsgálatai nyomán, hogy azok a hatályos élelmiszerbiztonsági előírások alapján nem forgalmazhatók: antibiotikummal fertőzött méz, rovarölőszer maradékkal fertőzött marokkói paprika, növényvédőszerrel szennyezett szlovák Ovko bébiétel.
Április 13-án a Pick Szeged Zrt. által gyártott "Reál Párizsi szeletelt 150g" és "Reál Sonka szeletelt 100g" Listeria Monocytogenes fertőzöttségére derült fény, aminek veszélyére a forgalmazó külön is felhívta a vásárlók figyelmét. A hatályos előírások alapján a gyártó és a kereskedő már gyanú esetén is köteles visszavonni a polcról a veszélyes terméket. A kereskedők ennek a követelménynek minden esetben eleget tesznek.
A gyártó és a kereskedő egyaránt köteles tájékoztatni a szakhatóságot, ha gyanú, vagy bizonyosság merül fel az élemiszer biztonságát veszélyeztető körülményről. Kötelező a vásárlókat is tájékoztatni a veszélyekről, ha hibás, vagy gyanús a termék. A vásárlók széles körét fenyegető veszély esetén a hatóság köteles megfelelő tájékoztatást közzétenni.
A vásárlóval szemben a kártalanításért minden esetben a kereskedő a felelős, a hibás élelmiszert vissza kell vásárolni (nem kötelezhető a vásárló "levásárlásra"). A kereskedők ennek a kötelezettségnek eleget tesznek.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A biztonságos élelmiszer értékesítés érdekében a kereskedő felelős az értékesítőhelyen a megfelelő termékkezelésért (például az előírt hűtési hőmérséklet tartásáért, az elkülönített tárolásért, a termékbiztonságot szolgáló csomagolás épségének megőrzéséért, a higiénikus termékkezelésért). Az élelmiszerbiztonságnak az elmúlt napokban feltárt veszélyei az alapanyag fertőzöttségére és rossz kezelésére vezethetők vissza, a kereskedelmi forgalmazást megelőző időszakokban. A kereskedők együttműködésre törekszenek a gyártókkal, a beszállítókkal a hibák megelőzése és kijavítása érdekében.
Az Európai Unió előírásai alapján az élelmiszer biztonságáért az előállító, vagy a terméket az Unión kívülről behozó első forgalmazó a felelős. A beszállító feladata az élelmiszerbiztonsági követelmények teljesítésének megfelelő dokumentálása és igazolása.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


