Bár a legtöbb gyerek szereti az édességet, kutatók most arra hívják fel a figyelmet, hogy a túlzott édességfogyasztás később depresszióssá teheti őket, sőt, megnöveli az alkohol-problémák esélyét is.
Az amerikai kutatócsoport megállapította, hogy azon gyerekek körében, akiknek a közeli hozzátartozói alkoholproblémákkal, vagy depresszióban szenvedtek, gyakrabban fordul elő édesség-függés. Az azonban nem tisztázott, hogy ennek agyi működésbeli, vagy nevelésbeli okai vannak - írja a BBC.
Annyi azonban bizonyos, hogy az édesség, és az alkohol hasonló folyamatokat váltanak ki az agyban, nevezetesen a "jutalom-rendszerben" a kellemes ingerek hatására dopamin termelődik, ami jó érzést vált ki. A gyerekek egyszerűen boldogok lesznek, ha édességet esznek.
Egyes gyerekek biológiailag azonban még fogékonyabbak az ilyen jellegű stimulusra, így még inkább édesség-függővé válnak. A szakértők ezért azt állítják, hogy az alkoholisták jellemzően az édesszájúak körében kerülnek ki.
A mostani kutatás során 300 5-12 év közötti, alkoholista hozzátartozóval rendelkező gyereket kértek meg, hogy kóstoljanak végig öt különböző mértékben édes üdítőt. Ezek után megkérdezték őket, hogy melyiket találták legfinomabbnak, valamint olyan kérdéseket tettek fel, amelyek depresszióval kapcsolatos tünetekre utalnak.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A megkérdezettek negyede mutatott olyan tüneteket a válaszok alapján, ami depresszióra utal.
A legnagyobb édesség-függést annál a 37 gyereknél mutatták ki, akik egyaránt alkoholproblémákkal küzdő családból, származtak valamint depresszióra való hajlammal rendelkeztek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


