A legfrissebb felmérések szerint ruhavásárlás szempontjából Peking az egyik legdrágább város a világon. A kínai metropolisz megelőzi még Londont és Los Angelest is.
Tokió, Zürich, Genf és Bécs a legdrágább városok a világon az öltözködés szempontjából, legalábbis a női ruházat terén- derül ki a UBS AG svájci bankház legfrissebb elemzéséből. A férfiak számára legköltségesebb öltözködni Tokióban, a japán fővárost Oslo és Bécs követi.

Meglepő, hogy Pekingben többe kerül a ruházkodás, mint például Londonban vagy Los Angelesben. A kínai főváros a 11. legdrágább ebből a szempontból. Egy női összeállítás -blézer, nyári ruha, alsónemű és cipő- 650 dollárba kerül Pekingben, míg Londonban a vizsgált márkák ugyanazon termékei 420 dollárért vásárolhatóak meg. Hasonló arányú eltérés mutatkozik a vizsgált férfiruházati termékekben is.
Ruhavásárlás szempontjából a legolcsóbb városnak Kuala Lumpur, Manila és Johannesburg számítanak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


