Alaposan leromlott a Lidl közmegítélése, miután rajtakapták, hogy kémkedik a saját dolgozói után. Európa legnagyobb diszkont szupermarketje most azon fáradozik, hogy javítson a saját megtépázott imidzsén.
A társaság körüli botrány akkor pattant ki, amikor a ver.di német szakszervezet közzétette az úgynevezett "fekete könyvet", melyben tételesen felsorolták, milyen pontokon sértette meg a Lidl a dolgozók jogait. A vádak szerint a Lidl elnyomta alkalmazottait, akiknek minimum heti 45 órát kellett dolgozniuk, a lengyel leányvállalatnál pedig a 16 órás munkanap sem volt ritka. A dolgozókat pedig külön biztonsági személyzet felügyelte kamerákon keresztül.
Most a társaság vezérigazgatója, Robin Goudsblom meglepően őszinte hangú nyilatkozatban tárta fel a Spiegel Online számára, hány helyen hibázott a Lidl az utóbbi évek során. Mint mondta, egy olyan cégben, ahol 50 ezren dolgoznak, mindig lesznek elégedetlen alkalmazottak, ám a "fekete könyv" felnyitotta a szemüket a problémákra. Azóta új irányvonalakat dolgoztak ki a beszállítókkal és az alkalmazottakkal kapcsolatban. Azóta rendesen kifizetik a túlórákat, a fizetéseket pedig igyekeznek az iparágban megszokott bérek felett tartani.
Ennek ellenére a "fekete könyv" és a kémkedési botrány emlékeit nem könnyű a közvélemény fejéből kitörölni, annak ellenére sem, hogy nyilvánosan elismerték a hibáikat és Goudsblom állítása szerint mindent megtettek annak érdekében, hogy ez soha többé ne fordulhasson elő.
A cég azonban mindent megtesz, hogy javítson a róla kialakult képen és szociálisan felelős vállalatként viselkedjen. Amikor például a Greenpeace tájékoztatta a hálózatot arról, hogy a redfish (ez több féle vörös halat is jelenthet, de leginkább snappert, azaz csattogóhalat) a világ egyik legveszélyeztetettebb halcsaládja, azonnal levette a polcairól, annak ellenére, hogy a haltermékek közül a második legkelendőbb fajta volt. Ezzel párhuzamosan a világ nagy áruházláncai közül elsőként bevezette az MSC-garanciával ellátott termékek forgalmazását, melyben arról tanúskodik, hogy a halfajta lehalászása környezetileg elfogadható formában történt.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Goudsblom beismerte, hogy a múlt eseményeinek fényében sok ponton tud még a társadalmi felelősségvállalás területén fejlődni a cég, különösen, ami az átláthatóságot és a dolgozókkal való bánásmódot illeti. Nincs probléma azzal, ha kritikusan állnak a cég viselt dolgaihoz, ám amint a helyzet javul, reméli, hogy igazságosan fogják megítélni a vállalatot a piacon.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


