Együttműködve a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetségével a Praktiker személyi kísérőket biztosít a látássérültek számára 19 magyarországi áruházában. Az áruházvezetőket szituációs tréningeken készítették fel a speciális segítséget igénylő vásárlók kiszolgálására.
Egyedülálló módon nem műszaki eszközökkel, hanem humán erővel igyekszik segíteni a látássérülteket az idehaza 19 üzletegységgel rendelkező Praktiker. A barkácsláncot a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége kereste meg tavaly, hogy támogatást kérjen a szervezet székházának felújításához. A Praktiker a Fehér Bot Napja alkalmából csaknem 900 ezer forint értékben biztosított festéket, csempét és járólapot a Hermina úton található központi épület rekonstrukciójához. Az együttműködés folytatásaként merült fel a lehetősége annak, hogy a látássérülteket a Praktiker kísérőkkel segíti, s megkezdi egy vakbarát honlap kialakítását.
Tapasztalatok szerint a látássérültek eddig elkerülték a nagyáruházakat, hiszen a hatalmas térben és a több tízezer árucikk között sokszor még a látó emberek is nehezen igazodnak ki. A szövetség vezetése szerint azonban a látássérültek között is igény mutatkozik a barkácsáruházak széles kínálatára és kedvező áraira, ugyanis a vakok és gyengénlátók is szeretnek barkácsolni, kertet gondozni, tisztaságban és rendben tartani otthonukat, s az ehhez szükséges kelléket pedig kedvező áron szeretnék beszerezni.
A Praktiker az első áruházlánc, amely felajánlotta, hogy folyamatosan kísérőket biztosít a látássérültek számára. A Praktiker áruházaiban mostantól hivatalosan is minden látássérült számára biztosítunk egy kísérőt, aki segít a bevásárlásnál. A Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetségének átadtuk az áruházvezetőink névsorát és telefonszámait, hogy a látássérültek mindig személyesen tudjanak segítséget kérni a Praktikertől.
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége, illetve a Praktiker bízik abban, hogy más hazai áruházláncok is csatlakoznak a kezdeményezéshez a társadalmi felelősségvállalás jegyében. Becslések szerint idehaza csaknem 70 ezer látássérült ember él, többségüknek mindennapi gondot jelent a bevásárlás.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


