Két új magánklinika is nyílhat a közeljövőben Sopronban és Győrben, melyek igen nagy számban külföldi betegre is számítanak. Kiszámítható működésükhöz azonban legalább 50 százalékos OEP finanszírozásra is igényt tartanának - írja a Napi.
Sopronban idén kezdődhet el annak a 100 ágyas magánkórháznak, illetve hozzá kapcsolódó mélygarázsnak és hotelszárnynak az építése, amely mintegy 4,2 milliárd forintos beruházást igényel.
A kórházban korszerű műtéti tömb, szakambulancia, sebészet, plasztikai sebészet, valamint fizikoterápiás részleg is helyet kap, ami remélhetőleg már 2010-től betegeket is fogadni tud.
A projektet saját forrásból és hitelből valósítják meg, de uniós pénzekre is pályáznak. Ha számításaik bejönnek, két éven belül már a betegek egyharmada EU-s országból érkezik.
A győri egészségügyi központ, valamint 4-csillagos wellness-szálloda 3,5 millliárd forintból valósulhat meg, ahol fogorvosi ellátásra, fizikoterápiás és nőgyógyászati kezelésekre lehet majd jelentkezni. A beruházó itt is megelégedne az 50 százalékos OEP támogatással, és szintén be kíván szállni a külföldi beteggyógyításba is.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


