A tiszabecsi Vámhivatalnál a hétvégén jelentkezett belépésre Ukrajnából két litván család egy Fiat és egy Mercedes típusú lakóautóval. Az utasok a pénzügyőröknek nem jelentettek be vámköteles árut és azt mondták, hogy a Balatonra indultak kirándulni. Első ránézésre ez igaznak is tűnt, hiszen a lakóautókban csónakok, horgászbotok és napernyők is be voltak pakolva. A vámhivatal munkatársainak azonban mégis gyanús volt az utasok viselkedése, ezért tételesen átvizsgálták a járműveket.
Kiderült, hogy a magyar tengerre induló lakóautók csempészetre vannak házilag átalakítva, a csomagtér és az utastér közötti üregekben tengernyi cigarettát találtak a vámosok. Az egyik járműben 7 ezer, a másikban pedig több mint 9 ezer doboz ukrán zárjegyes füstölnivaló volt elrejtve, amelyek értéke közel 8 millió forint.
Az egyik jármű utasai olyan nehezen dolgozták fel a lebukást, valamint a cigaretta és az átalakított lakóautók lefoglalásának tényét, hogy ketten rátámadtak az intézkedő pénzügyőrökre. Rövid dulakodás után mindkét litván csuklóján kattant a bilincs.
A vámhivatal így nemcsak csempészet, hanem hivatalos személy elleni erőszak elkövetésének bűncselekménye alapos gyanúja miatt is eljárást indított a litvánok ellen.

Akár több tízezer forintot is költenek a szülők Húsvétkor: a kreatív játékok, LEGO készletek az élen
A húsvét az év első nagy családi ünnepe, amely a hagyományok és az ajándékozás időszaka a kisgyermekes háztartásokban.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


