Ha szereted a földrajzi kérdéseket és szívesen felfedeznéd a világ különböző tájait, az Északi-sarktól a déliig, töltsd ki a Pénzcentrum kvízét, és mutasd meg nekünk,...
Az ENSZ főtitkára egy tanulmányból idézett, amely 46 olyan országot vett lajstromba, ahol az édesvízért folytatott küzdelem belátható időn belül katonai konfliktust okozhat. Aggasztó példákat soroltak fel a népességrobbanástól a környezetszennyezésig - írja a Világgazdaság.
Az édesvízkészletek szűkössége korunk egyik legnagyobb kihívása, melynek a békét és a gazdasági stabilitást veszélyeztető következményei lehetnek. Az egyik nézet szerint racionális árképzéssel, elosztással és készletgazdálkodással csökkenthető a pazarlás, mások emberi alap-joggát tennék az ingyenes tiszta vizet.
A korábbi bőséges készletek folyamatosan apadnak a felhasználás, a környezetszennyezés és az éghajlatváltozás következtében. A tengerentúlon már minden harmadik háztartás magántulajdonban lévő szolgáltatótól kapja a vizet. Kína a Himalája készleteit igyekszik megcsapolni, mert az egyéb készletei súlyosan szennyeződtek az ország környezetbarátnak nem éppen nevezhető ipari tevékenysége miatt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


