Az ENSZ felmérése szerint Európa egyik legbiztonságosabb részének tartják a balkáni országokat, amelyek korábban a bűnözés és a háborúk melegágyának számítottak. Habár a szervezett bűnözés, és annak a politikai és üzleti élethez való kapcsolata továbbra is komoly kihívást jelent az itteni nemzetek számára...
A tanulmányt készítők szerint nagyon sok meglepő dolog volt az eredményekben. A hagyományos bűnözést tekintve a régióban sokkal alacsonyabb a szint, mint annak lennie kellene a korábbi évek tapasztalatai alapján. A tanulmány, ami a bűnözést és annak hatásait vizsgálja kilenc országot vizsgált meg, Albániát, Boszniát, Horvátországot, Macedóniát, Moldovát, Bulgáriát, Romániát, Montenegrót és Szerbiát.
Az eredmények azért is döbbentették meg a készítőket, mert az emberek és a vagyon elleni bűncselekmények, mint a betörés, a rablás, a lopás vagy az erőszak szintje mára alacsonyabbá vált, mint a nyugat-európai országokban. Ezek alapján ténylegesen a balkáni térség mondható a legbiztonságosabbnak egész Európában.
A Magyarország szomszédjában levő területeknek sikerült kilábalniuk a demagógia, a titkosrendőrség és a gengszterek korszakából, amikor a lakosság elég nagy százaléka a csempészetből élt. A riport szerint ráadásul a bűnözés szintjének csökkenése tovább folytatódik, mivel ezeken a területeken a szakértők szerint nincsenek meg azok a gyengeségek, amelyek a bűnözéshez vezetnek általában, mint a tömeges szegélység, a jövedelmek közötti jelentős különbség, a fiatalok nagy százalékának munkanélkülisége, vagy a fejlődésben elrugaszkodott urbanizáció.
Bár azért még van hova fejlődni, ugyanis ezek az országok még mindig régió legjelentősebb csempészeti állomásai, például a Nyugat-Európába tartó drogoké. A becslések szerint évente közel 100 tonna halad keresztül ezeken az országokon. A régión belül Albánia van a legrosszabb helyzetben, itt van a legmagasabb szintű bűnözés a többi balkáni országhoz képest. Itt a legnagyobb probléma még mindig a korrupció és az ehhez kapcsolódó szervezett bűnözés.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


