Egységes pénzügyi felügyeleti szerv létrehozására vonatkozó javaslatot készül ma közzétenni a magyar miniszterelnök a tegnap kezdődött EU-csúcson - tudta meg miniszterelnöki hivatali forrásból a Világgazdaság.
A szerv létrehozása a tervek szerint két lépcsőben működne, első lépésben a tagállamok jogi szabályozásának egységesítése, a szabályozási rendszerek összhangba hozatala lenne a feladat és csak második lépésben jönne létre az egységes felügyeleti szerv. Az Európai Központi Bank létrehozása is ezzel a módszerrel történt. A javaslat nem jelöl meg határidőt, de fel szeretné hívni a figyelmet az eltérő feltételrendszerekből adódó, tagállamok közötti pénzpiaci zavarokra.
Az Unió az egységes rendszer bevetetése előtt, szorgalmazza az átláthatóság növelését, az egységes értékelési szabványok alkalmazását, a kockázatkezelési módszerek fejlesztését és egy közös hitelminősítő rendszer jogi hátterének kialakítását. Az Uniós pénzügyminiszterek vizsgálják a megvalósítás lehetőségeit, összeállítják az együttműködés előtt megoldandó technikai és gyakorlati kérdéseket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


